У ході судового засідання Голосіївського районного суду Києва у справі за обвинуваченням у хабарництві колишнього заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна і екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця стало відомо, що хабар в сумі $200 тисяч так званим "діамантовим прокурорам" передавався трьома частинами з метою припинення незаконних перевірок підприємства "Чистий грунт" і ТОВ "Гідроекоресурс".
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНІАН.
"У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми", - розповів один з інвесторів ТОВ "Гідроекоресурс" на прізвище Баранович.
За його словами, на зборах засновників підприємства пролунала пропозиція звернутися в ГПУ, щоб вирішити питання, оскільки в ній у одного з партнерів є знайомі. Продовжуючи тему, свідок зазначив, що з часом керівництву підприємства була названа сума "вирішення питання" - $200 тисяч.
Баранович зазначив, що виплата проходила в три етапи. На першому етапі було сплачено $50 тисяч для розблокування і зняття охорони з об'єкта, ще $100 тисяч передбачалося сплатити за закриття кримінальних справ, повернення документації, а ще $50 тисяч повинні були бути передані по завершенню всіх процедур. Свідок зазначив, що підприємство не займалося видобутком піску, а займалося чисткою дна водойм, однак в ході численних перевірок ніхто з перевіряючих не хотів дивитися документи.
"Я такі дії перевіряючих органів і прокуратури розцінюю як спробу спеціально знищити підприємство", - додав Баранович.
Як відомо, Корнійця і Шапакіна затримали 5 липня 2015 року за отримання хабара в розмірі 3 150 тисяч гривень. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено $400 тисяч, а у Корнійця - значна кількість ювелірних виробів, автомат Калашникова і 65 діамантів (від цього і назва "діамантові прокурори").
Раніше повідомлялося, що Олександр Корнієць отримав як мінімум дві службові квартири, земельну ділянку біля аеропорту Жуляни, на якій зводиться будівля вартістю понад $400 тисяч.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації