Міністерство оборони США не бачать підтверджень того, що Північна Корея відправила свої інженерні війська на підтримку збройної агресії Росії проти України.
Головні тези:
- Інститут вивчення війни припускає можливість інженерної підтримки від Північної Кореї армії РФ в агресії проти України.
- Міжнародна організація Conflict Armament Research виявила уламки ракет КНДР на українській території, що свідчить про можливу участь Північної Кореї у російській агресії проти України.
- Росія і Північна Корея порушили ембарго на експорт зброї з КНДР переправивши понад 11 тис контейнерів із боєприпасами.
Пентагон не помітив ознак відправки військових з Північної Кореї до Росії
Про це заявила в понеділок під час пресбрифінгу заступниця речника Міністерства оборони США Сабріна Сінгх.
Водночас Сінгх наголосила, що в США усвідомлюють позицію режиму в Пхеньяні, який підтримує військову агресію Кремля та надає Росії різну військову підтримку.
У Інституті вивчення війни (ISW) у цьому зв’язку зазначили, що поки не бачать повідомлень, які б свідчили про це. Однак військові аналітики припускають, що пряма інженерна підтримка з боку КНДР могла б сприяти російським зусиллям з розширення військової інфраструктури та оборонних укріплень на окупованій території України.
Міжнародна організація Conflict Armament Research виявила в Україні уламки ракет КНДР
Керівник дослідницької організації, яка займається відстеженням зброї, використаної для атак в Україні з 2018 року, заявив Раді Безпеки ООН, що "неспростовно" встановлено, що знайдені в Україні залишки балістичних ракет походять з Північної Кореї.
Сполучені Штати та їхні західні союзники вступили у конфлікт з Росією та Північною Кореєю на зустрічі, заявивши, що обидві країни порушили ембарго ООН на експорт зброї з Корейської Народно-Демократичної Республіки.
Росія відкинула "безпідставні звинувачення", а КНДР відкинула зустріч як "надзвичайно нахабний акт" для обговорення "чиєїсь нібито передачі зброї".
Джона Лефф, виконавчий директор Conflict Armament Research, надав раді детальний аналіз залишків ракети, яка вдарила по Харкову 2 січня.
За його словами, організація задокументувала ракетний двигун ракети, її хвостову частину та майже 300 компонентів, виготовлених 26 компаніями з восьми країн і територій, і визначила, що ця ракета була або KN-23, або KN-24, виготовленою в 2023 році в КНДР.