США розглядає міністра фінансів Канади Христю Фріланд як наступного генсека НАТО
Категорія
Світ
Дата публікації

США розглядає міністра фінансів Канади Христю Фріланд як наступного генсека НАТО

США розглядає міністра фінансів Канади Христю Фріланд як наступного генсека НАТО
Джерело:  online.ua

У Вашингтоні фаворитом на посаду наступного генсека НАТО стала міністр фінансів Канади Христя Фріланд, яка має українське коріння. Повноваження нинішнього голови НАТО Єнса Столтенберга закінчуються вже наступної осені.

Джерело: The New York Times

Фріланд може стати наступним генсеком НАТО

Оскільки повноваження нинішнього голови НАТО Єнса Столтенберга закінчуються наступної осені, між союзниками почалася серйозна боротьба за те, хто має замінити його, і бойові лінії в цьому змаганні вже починають формуватися, - пише видання.

У той час як офіційні особи попереджали, що часто імена, які спливають першими, не витримують переговорів між 30 членами НАТО, у Вашингтоні з’явився один головний кандидат: 54-річна Христя Фріланд, канадсько-український віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів Канади.

Фріланд – колишня журналістка, також була міністром закордонних справ Канади. Її переваги значні: вона володіє англійською, французькою, італійською, українською та російською мовами; вона керувала складними установами; вона вміє проводити прес-конференції та інші публічні виступи; і вона стане першою жінкою та першою канадкою, яка керуватиме НАТО.

Сполучені Штати не висувають американського кандидата, оскільки американський генерал традиційно є Верховним головнокомандувачем ОЗС НАТО в Європі, але вони мають сильний голос у виборі.

Європейський Союз хотів би, щоб наступний голова НАТО був із країни-члена — 21 з його нинішніх 27 країн належать до альянсу.

Хоча європейці ще не об’єдналися навколо єдиного кандидата, у них теж є кілька сильних суперників, які є жінками, у тому числі 45-річна Кая Каллас, прем’єр-міністр Естонії; Зузана Чапутова, 49 років, президентка Словаччини; і 54-річна Колінда Грабар-Кітарович, яка була президенткою Хорватії в 2015-2020 роках, послом Хорватії у Вашингтоні та працювала в НАТО помічником генерального секретаря з громадської дипломатії.

Британія, яка вийшла з Європейського Союзу, але не з НАТО, має суперника в особі 52-річного Бена Воллеса, свого міністра оборони.

Також можливо, що країни-члени можуть погодитися продовжити термін повноважень Столтенберга ще на рік, що вже зробили через вторгнення РФ в Україну.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?