США запровадили експортні обмеження проти 11 компаній з різних країн, серед яких – російські "Авіатех" та "Авіазапчасть". Причина – вони діють всупереч національній безпеці чи зовнішньополітичним інтересам країни.
Джерело: міністерство торгівлі США
США запровадили нові санкції проти Росії
Зазначається, що до списку також увійшли організації:
М'янми;
Китаю;
Нікарагуа.
У мінторгівлі США пояснили: зокрема, "Авіатех" та "Авіазапчастина" продають, закуповують та обслуговують військове обладнання, що дозволяє режиму М'янми:
порушувати права людини;
здійснювати жорстокі повітряні атаки, "внаслідок яких гинуть і страждають цивільні особи".
Що відомо про поставки матеріалів для бронежилетів з Китаю до РФ
За матеріалами митниці РФ, компанія "Класс" протягом минулого року кілька разів купувала комплектуючі у КНР.
Так, в листопаді-грудні комплектуючі продали одразу кілька китайських компаній.
Серед імпортованого – арамідні волокна, які є у виявлених кевларових жилетах.
Продукцію постачали Yantai Tayho Advanced Materials Ltd, виробник спеціалізованого волокна, і Beijing Tongyizhong New Material Technology Corp (торгує продукцією з поліетиленового волокна і є "дочкою" однієї з державних інвестиційних холдингових корпорацій Пекіна).
Журналісти знайшли фото та відео з деталями бронежилетів "Класс", які дають уявлення про процес їхнього виробництва в Росії. Одне з них датоване листопадом 2022 року.
До повномасштабного вторгнення траплялися випадки, коли українська армія забирала бронежилет виробництва "Класс" у російських військових. Це трапилося, наприклад, у 2019 році, зідно зі звітом Conflict Armament Research.
Наразі незрозуміло, чи широко російські військові використовують бронежилети "Класс", та, як наголошують в Politico, це поки перше підтвердження того, що захисні засоби китайського виробництва використовуються російськими солдатами в Україні.
Читайте також:
WSJ дізналося про новий план Пентагона щодо стримування Китаю;
Що насправді могли обговорювати Путін і Сі Цзіньпін — версія політолога
Не лише "мирний" план. Про що домовилися Путін та Сі Цзіньпін