В Україну надходять лише невеликі партії антикоронавірусної вакцини Pfizer-BionTech виключно через технічні особливості перевезення цього препарату, стверджують у компанії Crown Agents - офіційному посереднику в придбанні препарату.
Джерело: Інтерфакс-Україна
За словами голови представництва в Україні Тетяни Коротченко, постачання Pfizer зумовлено логістичними складнощами перш за все.
“Таких вакцин в Україні ще не було. Вона вимагає специфічного температурного режиму поставки: мінус 70 градусів за Цельсієм. Є чіткі інструкції з поставки безпосередньо від виробника, які Crown Agents дотримується в повній мірі.
Ми возимо цю вакцину з грудня минулого року для британського уряду, тому можемо говорити про те, що механізм ввезення вакцини дрібними партіями є економічно вигідним: привезли, прищепили - привезли наступну партію. Везти одразу багато вакцини та зберігати її в холодильнику - дорого”, - пояснила вона.
Вона звернула увагу, що наразі існують потужні домовленості з українським урядом щодо постачання вакцини. Завдяки такій співпраці в цілому Україна, як вона уточнила, опинилася на “радарі” великих світових фармакологічних компаній.
“Crown Agents підписали тристоронній контракт на поставку, в рамках якого до кінця року в Україні буде поставлено 20 млн доз вакцини. В даний час в Україні вже завезли 601 тис. Доз. Продовж червня вакцина прибувала в Україну щотижня, системні поставки налагоджені”, - резюмувала Коротченко.
Вакцинація в Україні
Станом на липень в Україні вже понад 2 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. Утім, це надзвичайно низькі темпи у порівнянні з всіма сусідами.
Українців вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові — ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech — вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 роки;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея — ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 роки;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech — вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: