Стів Джобс вигадав Apple Card задовго до iPhone
Категорія
Технології
Дата публікації

Стів Джобс вигадав Apple Card задовго до iPhone

Стів Джобс вигадав Apple Card задовго до iPhone
Джерело:  24 канал

Поява на ринку банківських послуг нової кредитної карти Apple Card не варто пов’язувати лише з нинішнім генеральним директором Apple Тімом Куком. Як нещодавно з’ясувалось, ідея про випуск подібного продукту виникла у Стіва Джобса ще наприкінці 90-х років. Однак тоді корпорація Apple не змогла домовитися знайти банк-партнер, який би задовольняв всім вимогам.

Як повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « 24 канал », Стів Джобс хотів випустити фірмову кредитну карту приблизно за 20 років до появи Apple Card. Тоді партнером Apple повинна була стати банківська холдингова компанія Capital One, що спеціалізується на кредитних картках і різних типах позик.

За словами колишнього глави Capital One, Джобс хотів, щоб карту міг отримати будь-який бажаючий. Але тоді таку бізнес-модель було неможливо втілити в життя.

Через кілька років, у 2004-му, Джобс знову повернувся до ідеї фірмової кредитки. Він хотів, щоб при купівлі за допомогою картки користувач міг накопичували бонуси, які згодом можна було б витрачати на придбання музики в iTunes. Але й ця ідея не знайшла підтримки у MasterCard – обидві сторони не домовилися.

Тепер, коли Джобса вже давно немає, а Apple очолює Тім Кук, кредитка нарешті з’явилась. Причому на тих, умовах, як колись хотів засновник «яблучної» корпорації. Партнером Apple став могутній інвестиційний банк Goldman Sachs. Це надало можливість оформлювати Apple Card навіть тим користувачам, які мають далеко не найкращий кредитний рейтинг.

Ед Освальд, один з нових власників карти Apple, був здивований, що Goldman Sachs виділив йому ліміт в розмірі 750 доларів, хоча всі інші банки відмовили через його низький кредитний рейтинг. Причому процентна ставка по Apple Card, складає від 13 до 24% річних, що цілком відповідає іншим емітентам кредитних карток.

Колись Стів Джобс мріяв про те, щоб зробити Apple Card такою ж доступною, як iPhone, iPad і Mac. Тепер практично будь-хто в США може просто замовити і отримати Apple Card без необхідності відвідувати банківські офіси, збирати документи для схвалення і, тим більше, розміщувати на рахунку депозит для доказу своєї платоспроможності. Це і є справжні інновації, які всі чекали від Apple.

Нагадаємо, що кілька днів тому Тім Кук пообіцяв, що нові продукти Apple зведуть усіх з розуму.

Категорія
Технології
Дата публікації

Що небезпечно розповідати ChatGPT — пояснення експертів

Що небезпечно розповідати ChatGPT — пояснення експертів
Джерело:  Forbes

Попри те, що чатом ChatGPT користуються дедалі більше людей, він може стати причиною серйозних проблем, якщо отримає від користувачів конфіденційну інформацію. Що саме ніколи не можна розповідати ШІ — попереджують фахівці видання Forbes.

Головні тези:

  • Важливо уникати розголошення логінів, паролів, фінансових та банківських даних у чат-боті.
  • Більшість АІ-сервісів можуть передавати ваші дані в правоохоронні органи.

Логіни та паролі

У таких питаннях ChatGPT довіряти точно не варто, адже уже були зафіксовані випадки, коли особиста інформація одного користувача несподівано спливала у відповідях іншим користувачам.

Фінансові та банківські дані

Як зазначають фахівці у сфері штучного інтелекту, у жодному разі не можна ділитися з чат-ботом номерами карток, CVC, номерами рахунків або документів.

Що важливо розуміти, у ChatGPT немає шифрування, двофакторного захисту або гарантії видалення даних після обробки.

Конфіденційні документи

Нещодавно на весь світ гриміла історія про те, як працівники компанії Samsung завантажили в ChatGPT конфіденційні матеріали.

Після неї кожному стало зрозуміло, що робочі звіти, клієнтські бази, комерційні пропозиції і, особливо, внутрішні документи компаній не повинні опинятися у розпорядженні чат-боту.

Медична інформація

Не можна ігнорувати той факт, що у ШІ немає медичної освіти, тому його висновкам точно не варто довіряти.

Окрім того, вказано, що для бізнесу, що працює з медичними даними, це може закінчитися штрафами за порушення законів про конфіденційність.

Незаконні та неетичні запити

Більшість чат-ботів звертають увагу на запитання, які вказують на готовність людини здійснити аморальний вчинок чи злочин.

Згодом чат-бот може передавати дані в правоохоронні органи.

До прикладу, у Британії та ЄС заборонено використовувати ChatGPT для отримання інформації про створення DeepFake відео зі справжніми людьми.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?