Сучасні відносини між НАТО і Росією сягнули найнижчого рівня, нещодавнє рішення РФ закрити представництво при НАТО – тому підтвердження. Таку заяву під час сьогоднішньої прес-конференції у Брюсселі зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Джерело: пресцентр НАТО
Він, однак, додав, що це не аргумент, щоб не прагнути підтримувати діалог, до якого Альянс залишається відкритим.
"Цей крок не сприяє розвитку взаємного діалогу та взаєморозуміння. Нам дуже прикро це відзначати. Однак політика НАТО залишається незмінною - ми лишаємося відкритими для діалогу, зокрема в рамках ради Росія - НАТО", - сказав генсек.
Він акцентував, що рішення призупинити, крім Постійного представництва , ще діяльність двох офісів Альянсу у Москві – аж ніяк не сприятиме налагодженню бодай якогось взаєморозуміння. Столтенберг зреагував на збільшення кількості російських ракетних систем-носіїв ядерної зброї.
"Ми не відповідатимемо на російські дії тим самим, але зберігатимемо стримування і підтримуватимемо оборону на високому рівні", - заявив генсек НАТО.
Столтенберг зазначає, що, з 2018 року Росія збільшила ракетний потенціал і розробляє гіперзвукові системи. Генсек зазначив, що такі ракети "становлять реальну загрозу безпеці в євроатлантичному просторі".
Відносини між НАТО і Росією сягнули найнижчого рівня – Столтенберг
"Відносини між НАТО і Росією зараз перебувають на найнижчому рівні з часу закінчення холодної війни… Ми повинні сісти за стіл переговорів і говорити", – сказав він.
Нагадаємо, на початку цього місяця в НАТО вирішили вислати вісім російських дипломатів з Брюсселя, а Росія у відповідь прийняла рішення призупинити роботу своєї місії.
Друга холодна війна або або Четверта світова війна — термін, що використовують для характеристики новітнього політичного, економічного, військового та іншого протистояння між Європейським Союзом і США з одного боку та Російською Федерацією з іншого.
Свою назву поняття отримало за аналогією із Холодною війною — протистоянням між блоком капіталістичних країн на чолі з США з одного боку та Радянським Союзом і його союзниками з іншого
Читайте також:
У Німеччині чесно оцінили можливості членства України в ЄС і НАТО;
Зеленський звернувся до лідерів Німеччини з гострими питаннями про майбутнє України;
Путін зробив НАТО компромісну пропозицію.