Канадські вчені з Університету Британської Колумбії виявили ферменти, які можуть перетворювати донорську кров другої групи на універсальну. Варто зазначити, що відкриття може кардинально змінити сферу донорства крові, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Nature.
Фахівці підкреслюють, що для успішного переливання донорської крові вона повинна бути сумісною з кров'ю пацієнта. Однак вченим вдалося зробити відкриття, завдяки якому можна отримувати універсальну донорську кров з крові другої групи.
"Експерти виявили кишкові бактерії, які можуть виробляти ферменти, що змінюють групу крові. Вони виробляють два ензими, які видаляють антигени крові типу А, перетворюючи його на антиген-вільних клітин крові типу O. Змінити групу можна тільки для крові другої групи, однак і це – значне досягнення", - сказано в повідомленні.
Варто зазначити, що деякі вчені насторожено ставляться до відкриття канадських дослідників, вони зазначають: експеримент потрібно повторити.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що зайва вага у жінок до настання менопаузи захищає організм від виникнення раку молочної залози.