Україна повинна зупинити стрімке зростання мінімальної зарплати до завершення основних структурних реформ в економіці. З даною заявою виступила економістка представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач, передає ONLINE.UA з посиланням на "Дзеркало тижня".
Експертка наголосила,що підвищення "мінімалки" без збільшення продуктивності праці призводить до того, що попит збільшується набагато швидше, ніж пропозиція встигає на нього відреагувати. Головач нагадала, що у 2017 році мінімальну зарплату фактично подвоїли, а у 2018 році - збільшили ще на 30%. Крім того, і вчителі, і лікарі отримали додаткові секторальні надбавки.
"У результаті, заробітна плата в держсекторі як відсоток від ВВП зросла з 9,6 в 2016 році до 11 - в 2018 (це з урахуванням зарплат в секторі вищої освіти). Якщо порівнювати з зіставними європейськими країнами, то і 9,6% - це багато, а 11 - це дуже багато. З одного боку, на ці витрати йдуть кошти, які могли б інвестуватися в інфраструктуру, а з іншого - вони формують попит в тих секторах, які не можуть забезпечити нам стійке економічне зростання і частково є факторами тиску на інфляцію", - пояснила Головач.
Як повідомляв ONLINE.UA, зростання економіки України є позитивним фактором, але нестійким та надто повільним у порівнянні з багатьма іншими країнами світу.