Телескоп "Джеймс Вебб" став науковим проривом 2022 року
Категорія
Технології
Дата публікації

Телескоп "Джеймс Вебб" став науковим проривом 2022 року

Телескоп "Джеймс Вебб" став науковим проривом 2022 року
Джерело:  online.ua

Американський космічний телескоп "Джеймс Вебб" визнано найбільшим науковим проривом 2022 року за версією журналу "Science".

Джерело: AAAS

Телескоп "Джеймс Вебб" – прорив науки у 2022 році

Редакція наукового журналу стверджує, що телескоп допомагає науковцям розкрити "незбагненне минуле всесвіту в приголомшливих деталях".

Science наголошує, що після запуску "Джеймса Вебба" астрономи відкрили тисячі нових галактик, які є віддаленішими від Землі та давнішими за будь-які раніше задокументовані.

Нагадаємо, 25 грудня 2021 року NASA запустило в космос телескоп "Джеймс Вебб" вартістю 10 мільярдів доларів, який замінив телескоп "Хаббл".

Космічний телескоп "Джеймс Вебб": що відомо про цей винахід?

Це американський орбітальний інфрачервоний космічний телескоп, який призначений для широкого спектра спостережень в астрономії і космології, зокрема, спостереження найвіддаленіших об'єктів і подій у Всесвіті, як-от утворення перших галактик.

Проєкт створено шляхом міжнародної співпраці 17 країн, на чолі з НАСА, зі значним внеском Європейського та Канадського космічних агенств.

На кінець 2021 року витрати на створення телескопа складали понад 9,7 млрд доларів США, а з урахуванням подальших витрат (861 млн доларів на п'ятирічну експлуатацію) загальна вартість проєкту перевищила 10 млрд доларів.

Телескоп успішно запущено 25 грудня 2021 року ракетою-носієм Аріан-5. Він прибув до точки Лагранжа Сонце — Земля L2 у січні 2022 року.

Перше зображення від JWST було опубліковано на пресконференції 11 липня 2022 р. Уже в перші тижні своєї роботи JWST вдалося зробити відкриття, можливо, найвіддаленішого астрономічного об'єкта за історію спостережень — галактики GLASS-z13.

Цей телескоп є наступником Хаббла як головної місії NASA в астрофізиці. На момент запуску телескоп Вебба був найбільшим, найдорожчим та найчутливішим оптичним та інфрачервоним космічним телескопом в історії людства.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?