Ціна на нафту стрімко зростає після атаки на трубопровід США
Категорія
Економіка
Дата публікації

Ціна на нафту стрімко зростає після атаки на трубопровід США

Ціна на нафту стрімко зростає після атаки на трубопровід США
Джерело:  online.ua

10 травня світові ціни на нафту стрімко зросли. Причиною зростання вартості нафтопродуктів стала хакерська атака на трубопровід Colonial Pipeline в США, який до цих пір не відновив роботу.

Джерело: Investing

Вартість липневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на даний момент складає $68,72 за барель, що на $0,36 (0,53%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів в п'ятницю ці контракти подорожчали на $0,19 (0,3%) - до $68,28 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на червень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу зросла на $0,33 (0,51%) - до $65,23 за барель. У п'ятницю, коли була здійснена атака на Colonial Pipeline, вартість цих контрактів збільшилася на $0,19 (0,3%) - до $64,9 за барель.

За підсумками минулого тижня Brent подорожчала на 2,3%, WTI - на 2,1%.

Ціни на нафту 10 травня (фото - скріншот investing.com)

Хакерська атака на Colonial Pipeline - що відомо

Трубопровід Colonial Pipeline атакували 7 травня. Хакери впровадили в систему вірус-шифрувальник DarkSide, який допоміг зловмисникам отримати доступ майже до 100 ГБ даних. Хакери заблокували ці дані на деяких комп'ютерах і серверах - вони вимагають викуп. У разі невиплати хакери погрожують витоком даних.

Робота Colonial Pipeline, через який поставляється близько 45% бензину і дизельного палива, що споживаються на східному узбережжі США, досі залокована. Влада США ввели режим надзвичайної ситуації в регіоні. Через кілька днів після кібератаки оператору вдалося відновити лише кілька другорядних гілок - основна паливна магістраль як і раніше не працює.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?