Світові ціни на каву в цьому році злетіли на 55%, в основному через несприятливі погодні умови в Бразилії, яка є провідним виробником. Це спонукало колумбійських фермерів оголосити дефолт, коли ціни були набагато нижче, щоб перепродати каву згодом, вже за вищими цінами.
Джерело: Reuters
Фермери, що вирощують каву в Колумбії, яка займає друге місце в світі з виробництва сорту “Арабіка”, не змогли доставити до 1 мільйона мішків зерен в цьому році. Це майже 10% врожаю країни, в результаті чого експортери, трейдери і обжарювальники зазнали величезних збитків.
«Трейдери оголошують дефолт, це безлад. Якщо посуха продовжиться (в Бразилії), можливо, ціна буде 300 центів (за фунт кави). Це буде хаос», - сказав дилер глобального торгового дому сільськогосподарських товарів.
Збої в постачаннях від великого виробника, такого як Колумбія, можуть погіршити скачки цін на світових ринках, хоча вони все одно будуть тимчасовими.
Колумбійські фермери кажуть, що доставлять кави пізніше в цьому або наступному році, але покупців це не переконало.
Багато хто віддає перевагу бачити збитки зараз і списувати покупки як дефолт, а не чекати і ризикувати ще більшими втратами, якщо в наступному році фермери все ще не принесуть урожай і ціни будуть рости далі.
Розмір збитків через збої у постачанні кави
Кілька глобальних торгових домів очікують збитків від недоставленого кави в розмірі 8-10 мільйонів доларів кожен. В цей же час колумбійська федерація виробників кави FNC, яка представляє фермерів, на яку також доводиться 20% з 12,5 мільйонів мішків річного експорту кави країни, несе ще вищі втрати.
«Коли виробник не виконує поставку, весь ланцюжок застрягає, втрачаючи гроші», - заявив глава FNC Роберто Велес.
Нагадаємо, в першій половині 2021 року в Україні також спостерігалося зростання цін на продовольчому ринку, що було викликано зовнішніми і внутрішніми факторами, які сформувалися ще в 2020 році.
Читайте також: