Глава Держдепу США Ентоні Блінкен вважає за необхідне чітко і прямо говорити з президентом РФ Володимиром Путіним. Він переконаний, що Вашингтон і Москва зможуть співпрацювати в багатьох сферах, але все залежить від Кремля.
Джерело: пресслужба Держдепу США
Блінкен озвучив Кремлю категоричне умови для співпраці. Вона полягає у відмові Путіна від ескалації. Блінкен зазначив, що США хотіли б мати з Росією "більш стабільні відносини", але Вашингтон буде відповідати на всі агресивні дії Москви.
"Важливо мати можливість безпосередньо спілкуватися з Путіним і з лідерами інших країн, з якими у нас є істотні розбіжності. Президент (Байден - ред.) дуже ясно давав зрозуміти це з першого дня, що якщо Росія продовжить агресивні або безрозсудні дії, ми відповімо ", - заявив Блінкен.
Також Блінкен сказав, що США "вважали за краще б більш стабільні, передбачувані відносини" з Росією. Він вважає, що Вашингтон і Москва могли б працювати разом в деяких сферах спільних інтересів, наприклад, "в області стратегічної стабільності".
"Ми б вважали за краще більш стабільні, передбачувані відносини. Але це залежить від Путіна. Якщо він продовжить вести себе подібним чином, ми будемо протистояти цьому і відповідати на це. З іншого боку, якщо він не хоче ескалації, я думаю, що є області, в яких ми можемо працювати разом, виходячи з наших спільних інтересів; наприклад, стратегічна стабільність ", - додав Блінкен.
Глава американського Держдепартаменту також зазначив, що не знає, чи прийняв Кремль запрошення на зустріч Байдена і Путіна, але обговорення питання триває.
"Можливість поговорити віч-на-віч буде вигідна як в разі, якщо ми повинні будемо реагувати на продовження Росією активності, так і в разі, якщо нам потрібно буде визначитися з тим, які дії здійснити, якщо та вирішить перейти на більш передбачуваний і стабільний курс" , - підсумував Блінкен.
Переговори Байдена і Путіна
Як відомо, Байден і його адміністрація зайняли жорстку позицію щодо Росії. Нещодавно Вашігнтон ввів нові санкції проти Росії за втручання в американські вибори і масштабну хакерську атаку SolarWinds. Крім того, Байден твердо виступив на підтримку України на тлі ескалації з боку РФ, яка стягнула до українських кордонів війська.
Всі ці проблеми Байден особисто обговорив з Путіним по телефону 13 квітня. У розмові з президентом Росії глава США закликав Кремль знизити напруженість на кордоні України і запропонував Путіну провести двосторонню зустріч для обговорення гострих проблем. У Білому домі допускають, що ця зустріч може відбутися влітку. У Кремлі підтверджують, що зустріч президентів Росії і США може відбутися в червні, але Путін погодиться на неї тільки виходячи з подальших конкретних дій Сполучених Штатів.
Читайте також: