США підтримують прагнення України вступити в НАТО, але для цього українська влада повинна провести глибокі реформи, щоб відповідати всім стандартам Альянсу. Про це заявив представник Державного департаменту США Нед Прайс.
Джерело: Держдеп США
Прайс закликав офіційний Київ провести глибокі, всеосяжні і своєчасні реформи, необхідні для побудови більш стабільної, демократичної, процвітаючої і вільної країни.
Глава Держдепу США підкреслив, що США продовжать підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією і відзначив активні контакти між Вашингтоном і Києвом на високому рівні в останні дні. На питання, чи буде адміністрація Байдена прискорювати процес зближення України з НАТО через загострення на кордонах з Росією, Прайс відповів, що США сподіваються на тісну співпрацю Альянсу з Україною за всіма проведеними реформами.
Заява Зеленського про вступ України в НАТО
Така відповідь Держдеп США дав на заяву глави української держави Володимира Зеленського про те, що вступ України в НАТО є єдиним шляхом завершення війни на Донбасі. Про це президент України заявив у телефонній розмові генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який подзвонив українському лідеру напередодні.
Столтенберг запевнив Зеленського, що НАТО твердо підтримує суверенітет України та її територіальну цілісність і як і раніше Альянс прихильний до тісної співпраці. Зеленський розповів генсеку НАТО про зростання числа порушень перемир'я з боку російських окупаційних військ і кількість загиблих українських військових на Донбасі, а також поінформував його про стягування російських військ до кордонів України і підвищенні їх готовності до наступальних дій.
Найбільш актуальним питанням у відносинах України і НАТО Зеленський назвав надання плану дій щодо членства в альянсі.
"НАТО - це єдиний шлях до завершення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ", - вважає Зеленський.
Реакція Білого дому на заяву Зеленського
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі запевнила Зеленського, що адміністрація Байдена підтримує Київ у прагненні вступити в НАТО, але це рішення залежить від цілого Альянсу.
"Ми їх сильно підтримуємо, ми з ними співпрацюємо, працюємо, щоб дати відсіч дестабілізуючим діям, але це рішення повинно прийняти НАТО", - зазначила Псакі.
Читайте також: