Робота 6,5 тисяч генів в організмах чоловіка та жінки відрізняється.
Про це заявили генетики після спостереження за активністю генів в організмі людей обох статей, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу ізраїльського Інституту науки Вейцмана.
Читайте також: Стало відомо, що викликає синдром хронічної втоми
Дослідники встановили, що ДНК чоловіка та жінки фактично однакова окрім "чоловічої" Y-хромосоми, проте робота чоловічого та жіночого організму суттєво відрізняється.
Вчені взяли пробу крові і тканини тіла у 550 чоловіків і жінок та проаналізували, які гени були активними в різних клітинах організму. Таким чином вдалося встановити, що майже чверть відомого набору ділянок ДНК працювала по-різному в організмах різної статі.
Майже 6 тисяч генів були пов'язані з роботою грудей та молочних залоз, більшість інших генів також були зв'язані з роботою лише одного органу, при тому що лише 30 генів впливали на роботу шести і більше тканин. Примітно, що деякі гени жіночої X-хромосоми були більш активні в організмі чоловіків, аніж жінок.
Вчені вважають, що вивчення відмінностей в роботі приблизно сотні генів, що впливають на серце, судини, жирові тканини і т.п., можуть пояснювати різницю в схильності до хвороб. Так, було встановлено, що ген NPPB, який відповідає за захист серця від інфарктів, а також за круговорот кальцію, особливо активний в тілі молодих дівчат, і повільний у жінок з менопаузою.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше біологи виявили можливу причину розвитку однієї з невиліковних смертельних хвороб – розсіяного склерозу, та припустили, яким чином вона розвивається.