У Чорнобилі знайшли гнізда рідкісних птахів: з'явилися фото
Категорія
Україна
Дата публікації

У Чорнобилі знайшли гнізда рідкісних птахів: з'явилися фото

У Чорнобилі знайшли гнізда рідкісних птахів: з'явилися фото
Джерело:  online.ua

На південному сході зони відчуження у ЧАЕС у Київській області виявили місця гніздування чорного лелеки та рідкісних хижих птахів.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-центр Держагентства з управління зоною відчуження.

Новини по темі: Неймовірний Чорнобиль: опубліковані незвичайні фото із зони відчуження

Відзначається, що другу половину січня 2018 року фахівці Центру дослідження хижих птахів і держустанови "Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів і радіоекології" проводили експедицію, в ході якої вдалося приблизно оцінити кількість рідкісних птахів в зоні ЧАЕС і місця їх гніздування.

Поки експерти знайшли п'ять гнізд чорного лелеки та десятки гнізд хижих птахів, серед яких орлан-білохвіст, великий підорлик, дрібна сова. Серед зимуючих птахів знайшли пугача, тетерева, рябчика і орлана-білохвоста.

Після повернення птахів після зими назад в гнізда вдасться істотно уточнити дані.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в США визнали офіційно вимерлим такий вид тварин як східна пума.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Коли може розпочатися глобальне вимирання — попередження вчених

засуха
Джерело:  Interesting Engineering

Видання Interesting Engineering звертає увагу на те, що екологічні проблеми на Землі вкрай швидко масштабуються й можуть спровокувати масове вимирання уже за 2700 років.

Головні тези:

  • Вчені підтверджують, що попереднє глобальне вимирання, що сталося близько 252 мільйонів років тому, було наслідком різкого стрибка температури.
  • Це призвело до зникнення 96% морського життя та 70% наземних хребетних, що робить його найбільш руйнівною подією в історії Землі.

Земля може стикнутися з фатальними проблемами

Нове масштабне дослідження організував доктор Маура Брунетті з Женевського університету.

Він разом з членами своєї команди уважно проаналізував скам’янілі залишки рослин, використовуючи спори, пилок і макроскамнілості для реконструкції стародавніх екосистем.

Науковці дійшли висновку, що попереднє глобальне вимирання було наслідком стрибка температури на 10 градусів Цельсія.

Що важливо розуміти, йдеться Пермсько-тріасове вимирання, також відоме як Велике вимирання, яке було найбільш руйнівною подією в історії Землі. 96% морського життя та 70% наземних хребетних зникли приблизно 252 мільйони років тому.

Фото: unsplash.com

Новий аналіз виявив серйозні зміни в біомах рослин, що збігаються з межею пермсько-тріасового періоду, що вказує на різкий перехід від холоду до тепла. Пізня пермь була холодною, а ранній тріас — хаотичний клімат, можливо, через короткочасні коливання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?