За кожною країною закріплене право робити свій власний вибір у вибудовуванні простору колективної безпеки і Україна не виняток. Представник Державного департаменту США Нед Прайс розкритикував скандальну заяву президента РФ Володимира Путіна щодо "червоних ліній" НАТО в Україні.
Джерело: Twitter-акаунт Неда Прайса
"Кожна країна має суверенне право визначати свій власний вибір щодо колективної безпеки. Ми запевняємо в нашій незмінній підтримці суверенітету, територіальної цілісності і євроатлантичних прагнень України", – зазначає Прайс.
Нед Прайс відреагував на заяву Кулеби (фото - twitter.com/StateDeptSpox)
Варто додати, що цей твіт представник Держдепу розмістив з посиланням на твіт міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який зазначає, що "червоні лінії" Путіна обмежені російськими кордонами, і Україна сама розбереться, що їй робити для своєї та європейської безпеки.
Передісторія
27 вересня 2021 року прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Путін буде вважати перетином червоних ліній розширення інфраструктури НАТО на Україну.
В той же день Дмитро Кулеба відповів, що червоні лінії Путіна обмежуються територією РФ.
"З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи", – зазначив він.
В той же ж час, декілька місяців тому Кулеба розкритикував НАТО за те, що вони занадто відтягують питання членства в альянсі, при цьому обходять можливість назвати справжні причини. Він закликав не пояснювати відсутність просування України до членства браком реформ, якщо справжньою причиною є небажання блоку вступати у конфронтацію з Росією.
Відносини Україна – НАТО
Наразі Україна є єдиною країною-партнером блоку, що бере участь у всіх основних поточних миротворчих подіях під її проводом.
Спільну робочу групу з питань оборонної реформи заснували 1998 року, на наступний рік в Києві відкрився Офіс зв'язку НАТО.
Ратифікація угоди про підтримку операцій НАТО з боку України була прийнята у буремному революційному 2004 році.
НАТО оголошує політику відкритих дверей щодо вступу України у 2006–2008 роках .
Під час конференції у Бухаресті 2008 року Генсек Схеффер проголосив, що поза усякими сумнівами Україна і Грузія приєднаються до НАТО.
У 2010 році тодішній президент Віктор Янукович приймає рішення щодо ліквідації міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО.
В листопаді 2019-го представники України офіційно звернулись до НАТО з проханням щодо приєднання країни до програми партнерства розширених можливостей.
Читайте також:
У Німеччині чесно оцінили можливості членства України в ЄС і НАТО;
Зеленський звернувся до лідерів Німеччини з гострими питаннями про майбутнє України;
Путін зробив НАТО компромісну пропозицію.