Україна зобов’язана ратифікувати Стамбульську конвенцію, і чим раніше вона це зробить, тим краще. Про це сказав спецпредставник ЄС з прав людини Імон Гілмор, який днями вперше побував в Україну з візитом.
Джерело: “РБК-Україна”.
"По всьому світу ми бачимо один із численних наслідків ситуації з "ковідом" – зростання домашнього насильства і насильства щодо жінок. Я думаю, було б дуже корисно, якби Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію", - зазначив Гілмор.
Він нагадав, що наша сусідка Молдова вже це зробила, і висловив думку, що “зараз був би і для України хороший момент”.
"Україна зобов'язалася це зробити, чим раніше, тим краще", - наголосив спецпредставник ЄС.
Окрім цього, він закликав Україну ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду відповідно до взятих на себе зобов’язань.
Водночас, Гілмор заявив, що наша держава демонструє прогрес у сфері прав людини. Він згадав про недавно схвалену Стратегію з прав людини і план дій щодо її реалізації.
Набагато більше занепокоєння в спецпредставника ЄС викликає ситуація в окупованому Криму та на сході України, на непідконтрольних Києву територіях.
“Перш за все, ми дуже стурбовані ситуацією з правами людини там”, - зауважив Гілмор.
Стамбульська конвенція
Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства - міжнародна угода, вперше підписана в 2011 році.
Це перший подібний документ, який юридично зобов'язує держави створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, мають криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, стерилізацію, примусові аборти.
Документ вже підписали 46 країн і Євросоюз. Однак ще 11 з них, у тому числі і Україна, не ратифікували цю угоду.
Нагадаємо, Стамбульська конвенція була підписана Україною ще у 2011 році. Перешкодою для ратифікації стало те, що цей документ викликає протести церковних діячів та консервативних політиків через вживання в ньому терміну "гендер".
Читайте також: