У Кабінеті міністрів оцінили необхідність проведення референдуму з приводу інтеграції України до НАТО як надзвичайно важливу - з поясненням виступила з цього приводу віцепрем’єр-міністерка з питань інтеграції Ольга Стефанішина.
Джерело: Слово і діло
За словами політикині, референдує може стати потужним контраргументом для партнерів Києва щодо нібито розділу між думкою влади й суспільства.
“Якщо говорити саме про зріз волевиявлення народу - це дуже важливо, тому що в 2008 році одним з контраргументів, щоб Україна не отримала ПДЧ, було, що країна розділена: немає єдності в підтримці членства України в НАТО. Тому мова йде не тільки про народовладдя: результати референдуму будуть служити контраргументом для західних партнерів про те, що ні суспільство, ні політики не розділені щодо цієї мети”, - наголосила Стефанішина.
Вона уточнила, що наразі українська сторона готова до отримання плану дій для членства. Впровадження різноманітних елементів продовжувалося в Україні упродовж останніх років без зупинки.
“У нас є річні національні програми, які за формою і за змістом відповідають плану дій щодо членства. У нас є статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Україна вже бере участь у всіх видах міжнародних військових і невійськових навчань в рамках НАТО”, - наголосила віцепрем’єрка.
Україна в НАТО
Заступник генсека НАТО Мірча Джоане заявив, що рішення про вступ України в НАТО є і воно було підтверджено на найвищому політичному рівні. Утім, в Альянсі чекають від офіційного Києва ще проведення ряду реформ.
“Тому рішення про вступ України і Грузії в НАТО є. Це було підтверджено на найвищому політичному рівні в Альянсі. Я закликаю наших українських друзів тримати курс і продовжувати готуватися шляхом внутрішніх реформ, які все ще потрібні для прийняття подальших рішень”, - пояснив він.
Уточнюється, що коли мова йде про вступ в Альянс, НАТО перш за все в більшій мірі цікавлять питання реформування інституцій національної безпеки, управління і контролю, взаємосумісності в Збройних силах, цивільного контролю, політичного контролю, парламентського нагляду, реформи сектору розвідки.
Читайте також: