За традицією, в першу середу місяця жителі Києва та гості столиці можуть безплатно побачити мистецькі колекції музеїв.
Джерело: музей Ханенків
Зокрема, до 14:00 вхід вільний до експозиції Київської картинної галереї, що знайомить з іконами 13–17 століть та творами видатних митців 18–20 століть, до 17:00 — у сусідній Музей Ханенків, що презентує мистецтво Європи, Азії та Давнього світу в Україні.
У згаданій галереї експонують картини: М. Врубеля, В. Боровиковського,І. Айвазовського, І. Шишкіна, І. Рєпіна, В. Верещагіна, Б. Кустодієва та ін. Київська картинна галерея має доволі давню історію, відкрилась для відвідувачів 1922 року. Основу колекції особисті колекції сімей Терещенків, Ханенків.
У першу середу місяця охочі можуть безкоштовно відвідати постійну експозицію музею з 10:00 до 14:00.
Вхід на тимчасові виставки платний.
Адреса музею: вул. Терещенківська, 9
Протиковідні заходи в музеях
Адміністрація попереджає про заходи безпеки, закликає не знімати маску протягом всього візиту та використовувати санітайзери (вони знаходяться біля входу, гардеробу та в санітарній кімнаті), а також дотримуватися дистанції 1,5 м.
Відвідати музеї можливо за наявності: сертифікату про повну вакцинацію (паперового чи у додатку Дія), негативного ПЛР-тесту (дійсний 72 години) або експрес-тест; довідки про одужання від Covid-19 (дійсна 180 діб).
Експозиція музею Богдана та Варвари Ханенків
Тим часом у Музеї Ханенків можна переглянути колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні .
Сьогодні колекція музею включає оригінальні твори таких майстрів, як: Пітера Пауля Рубенса, Джентіле Белліні, Хуана Сурбарана, Жака-Луї Давіда, Франсуа Буше.
Представлено колекції ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, в невеличких збірках мистецтва Давньої Греції та Риму, Давнього Єгипту.
Також в музеї відкриті дві тимчасові експозиції
«Бамбук у серці: китайські живопис і каліграфія». На виставці ви побачите роботи трьох сучасних художниць — Ксенії Ван, Стелли Недбаєвської та Чи Шаотін.
«Код Дюрера». У 2021 році відзначається 550-річчя від дня народження німецького живописця і графіка Альбрехта Дюрера. На виставці представлені 11 творів майстра.Виставка відкрита до 27 лютого.
Вхід вільний протягом дня — музей працює з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00).
Адреса музею: вул. Терещенківська 15-17
Читайте також:
Автопортрет Фріди Кало виставлять на аукціон за 30 мільйонів
Google опублікував гігапіксельні знімки 1848 відомих витворів мистецтва
Знайди свого: у музеї Ханенків стартував проєкт з метою адопції тварин із притулків