Міністерство оборони Латвії розробило план протидії на випадок вторгнення Росії, посиливши охорону будівлі відомства і збільшивши чисельність Національної гвардії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Дощ", який цитує Washington Post.
Влітку цього року міністерство оборони організували загін із 20 добровольців, які отримали зброю, пройшли навчання і в разі необхідності можуть захищати будівлю Міноборони.
"У будівлі міністерства зберігатиметься зброя, і ми будемо завжди готові захищати себе", - заявив держсекретар Міноборони Латвії Яніс Гарісонс.
Влада також збільшили чисельність Національної гвардії до восьми тисяч осіб.
Стурбованість латвійської влади зросла після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США. Тепер влада країни не впевнена, що може розраховувати на підтримку Штатів у разі вторгнення Росії, відзначають західні ЗМІ.
"Нам доведеться змиритися з думкою, що якщо щось станеться, нам доведеться битися як це робили фіни в 1939 році, і Заходу доведеться допомогти нам", - сказав журналістам депутат Європарламенту і колишній міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.
Через те, що у країн Прибалтики немає можливості впливати на політику США, єдиний вихід політики вбачають у підвищенні витрат на оборону.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше журналіст Пол Міллер в своїй статті "Третя світова війна може початися в Латвії", опублікованій на сайті видання Foreign Policy, припустив, що президент РФ Володимир Путін може почати Третю світову війну в Латвії.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.
Головні тези:
- Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
- Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.
Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.
Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.
Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.
Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.
Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.