У російському уряді допустили залучення представників влади Сполучених Штатів до переговорного процесу із врегулювання війни з Україною, однак згадали чіткі умови.
Джерело: Международная жизнь
За словами заступника міністра закордонних справ Сергія Рябкова, для цього необхідний “більш осяжний та спокійний” підхід до подій в Україні з боку американської сторони.
Він додав, що зустріч президентів Джо Байдена та Володимира Путіна поки що не зробила прозорішим цей момент.
“Тут можуть бути різні опції. Це залежить від того, хто конкретно з американської сторони буде призначений головним координатором відповідних зусиль. Поки ясності з цього приводу немає”, - наголосив кремлівський дипломат.
Рябков звернув увагу не те, як Вашингтон не дивиться на підходи Москви, які нібито спрямовані на врегулювання ситуації в Україні. В таких умовах російському агресору складно реально говорити про конструктивну роботу американського уряду в мінському форматі.
“Ми зі свого боку нічого не виключаємо. Все залежить від того, чи вийде в американців сформувати більш об'ємний, предметний, тверезий, спокійний і відповідальний підхід до всього того, що відбувається і на Донбасі, і навколо України в цілому”, - додав Рябков.
США та війна в Україні
Вже тривалий час українська та російська сторони коментують можливість залучення американської влади до переговорів на різних рівнях, які стосуються війни на Донбасі. Офіційний Київ говорив про це як про оновлення форматів, якого потребують умови, які давно змінилися з 2014-2015 років.
Речник української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович пояснив, що технічна можливість залучення США до переговорів по Донбасу є, оскільки Штати є членами ОБСЄ. І питання в цьому напрямку зараз полягає в іншому — чи досягнуть принципової домовленості про це Володимир Зеленський і Джо Байден.
Читайте також:
У Зеленського анонсували важливу пропозицію Байдену по Донбасу;
У Путіна пригрозили США і НАТО "судним днем" за наближення до Криму;
Байден готує жорстку відповідь Путіну за нову кібератаку.