У Кремлі обурилися "провокацією" Києва про ППО США в Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

У Кремлі обурилися "провокацією" Києва про ППО США в Україні

У Кремлі обурилися "провокацією" Києва про ППО США в Україні
Джерело:  online.ua

Ініціатива одного з українських урядовців про розгортання систем ППО США для захисту від російського агресора викликала бурхливу обурливу реакцію в міністерстві закордонних справ РФ.

Джерело: ТАСС

За словами незмінної речниці відомства Марії Захарової, заява віцепрем’єр-міністра з питань реінтеграції ТОТ Олексія Резнікова - доказ провокації.

“Це, на мою думку, є доказом у даному випадку... провокаційної політики України і в регіоні, і щодо Росії. Це є доказом намірів США щодо вибудовування відносин з тією ж самою Україною, коли центром цих відносин є російський фактор”, - стверджує вона.

Утім, заява Резнікова про готовність до розгортання сил США в Україні пролунала на тлі мілітаризації окупованого Криму. Київ побоюється, що Кремль перекине у регіон ядерну зброю, що ставитиме під загрозу українську безпеку.

Водночас Захарова не згадала, що йдеться про виключно оборонні системи, які здатні знешкоджувати повітряну загрозу. Це не озброєння, яке підтримує наступи, здатне вразити ворожі об’єкти чи передбачене для обстрілів ворожої території.

Резніков про ППО США

Посадовець у США зустріч з керівником Jamestown Foundation Гленом Говардом для обговорення російської агресії, будівництва “Північного потоку-2”, а також врегулювання на Донбасі шляхом “нормандського формату” і Тристоронньої контактної групи.

Він згадав, що у Києві “особливо занепокоєні діями РФ, які спрямовані на підготовку Криму до розгортання там ядерної зброї”.

“Я переконаний, що треба посилити санкції проти компаній, які втілюють цей проєкт, і не допустити його запуску. Важливим є розширення безпековий пакет для України. У першу чергу – за рахунок розгортання сил ПВО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє”, - наголосив Резніков.

Також під час візиту посадовець згадав ризики, які стоять перед Східною Європою на тлі запуску “Північного потоку-2”.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?