У литовському уряді планують до введення ініціативи з позбавлення оплати за лікарняні для людей, які не вакцинувалися проти коронавірусу, однак раптово інфікувалися COVID-19.
Джерело: Delfi
За оприлюдненими даними, йдеться про людей, які відмовилися від щеплень навіть в умовах відчутних для того протипоказань і внаслідок цього захворіли пізніше.
Наразі Міністерство внутрішніх справ країни зареєструвало низку поправок до постанови про надзвичайну ситуацію, зокрема у тій частині, де згадується використання документів про вакцинацію - так званих паспортів можливостей.
“Лікарняний не будуть виплачувати нещепленим, які захворіли хворобою, в зв'язку з якою оголошено режим НС або карантин, за винятком тих випадків, коли людина не могла зробити щеплення за медичними показаннями”, - наголосили автори нововведень.
Наразі у Литві чинна система обов’язкового медичного страхування, яка передбачає регулярні внески з боку громадян. Передбачається, що така система дозволяє робітникам компенсувати заробітну плату, коли вони через хворобу не в змозі працювати.
Водночас у документації згадується перелік професій, представники яких мають бути повністю вакцинованими відповідно режиму надзвичайних ситуацій, який вводять на національному рівні.
Литовські посадовці запропонували юридичний механізм, який дозволить роботодавцю відсторонювати робітника, який не дотримується належних епідемічних вимог.
У разі, коли невакцинована особа працює у сфері, де щеплення необхідне першочергово (через режим НС, наприклад), система не буде оплачувати обов’язкове тестування на патоген.
За державні кошти у разі ухвалення поправок це не буде вже можливим. Утім, відповідні зміни ще повинні ухвалити на найвищому урядовому рівні.
Читайте також:
Україна змінила правила в'їзду в країну через штам Дельта;
Чи варто робити тести на антитіла до коронавірусу — чітка відповідь вчених;
ВООЗ пропонує мораторій на ревакцинацію від коронавірусу в заможних країнах;
Названі симптоми зараження штамом Дельта — вони відрізняються від інших варіантів коронавірусу;
Одразу 5 областей опинилися на межі жовтої зони через коронавірус.