Команда експертів за підсумками вивчення зразків льоду з Тибетського плато виявили у них геномні послідовності понад 30 вірусів, які раніше не були відомі світовій науці.
Джерело: Microbiome
Згідно з оприлюдненими деталями, науковці Центру полярних і кліматичних досліджень Берда, Центра наук про мікробіом, кафедри мікробіології Державного університету Огайо використали новий метод аналізу мікробних і вірусних видів. Вони своєю чергою збереглися у двох льодових кернах, які пробурили на висоті в 6710 метрів над рівнем моря, а також на плато на 6200 метрах над рівнем моря в Тибеті.
Льодовики формувалися поступово, а віруси нашарувалися на них разом з пилом і газом. Такі льодові пастки утримали в собі все, що могло бути в атмосфері на момент замороження.
Передбачалося, що зразки з Тибетського плато сягають віком до 15 тисяч років. Науковці ідентифікували у них геномні послідовності 33 вірусів. Чотири з них були відомі експертам, а от 28 інших оцінені як унікальні.
Концентрація виявлених вірусів була надзвичайно низької у порівнянні з концентрацією в океанах чи ґрунті. Оскільки віруси не володіють універсальним геном, таксономія нових вірусів була проведена через порівняння із загальним комплектів генів з геномами інших 2304 відомих вірусів.
За попередньою оцінкою, віруси, які знайшли в льодовиках, походять з ґрунту чи від рослин, але не від тварин і людей.
“Ці віруси могли б квітнути в екстремальних умовах. Вони володіють генетичними сигнатурами, які допомагають заражати клітини в холодних умовах. Їх нелегко витягти, тому новий метод, ймовірно, допоможе знайти аналогічні генетичні послідовності в інших екстремальних умовах - на Марсі або на Місяці, наприклад, або в пустелі Атакама”, - цитує журнал співавтора дослідження Меттью Саллівана.
Читайте також:
Ексспівробітниця українського інституту біотехнологій вкрала штами небезпечного вірусу;
Глава ВООЗ спрогнозував появу нового смертоносного вірусу;
У Росії зафіксували перше в світі зараження людини пташиним грипом H5N8;
ВООЗ попереджає світ про ризики через спалах Еболи у Конго.