У львівської лікарні Святого Пантелеймона медики зробили пластичну операцію за допомогою мікрохірургічної техніки пересадки мʼязового клаптя зі спини. Операція тривала 10 годин.
Джерело: завідувач першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич
У Львові медики 10 годин оперували військового
Пацієнту провели складну пластику рани нижньої кінцівки за допомогою мікрохірургічної техніки пересадки мʼязового клаптя зі спини, – написав лікар.
У коментарі "Українській правді. Життя" Гнат Герич розповів, що військовий на ім’я Богдан отримав мінно-вибухове поранення, внаслідок якого втратив праву ногу. Ліву вдалося врятувати.
Хірург зазначив, що військовому провели операцію з перенесення тканин за допомогою мікрохірургії.
Це нова для України технологія, коли за допомогою з’єднання дуже дрібних судин мікрохірургічною технікою переносяться великі частини тканин для закриття масивних дефектів кісток при мінно-вибухових пораненнях, – розповів Гнат Герич.
За словами хірурга, раніше такі травми були показами для ампутації, втім кінцівку врятували, тому в майбутньому чоловік зможе використовувати протези.
Медик додав, що тіло військового було посічене осколками, більшість з яких вже видалили.
Нині військовий перебуває у відділенні інтенсивної терапії, його стан стабільний.
В Україні вперше вживили протез у кістку
У реабілітаційному центрі “Незламні” повідомили про проведення першої операції із вживлення протезу прямо в кістку. Така операція називається остеоінтеграційним протезуванням та стала першою в історії української медицини.
Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов.Чоловік втратив обидві ноги внаслідок натрапляння на міни.
Повідомляють, що до важкого поранення Ігор мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон, але війна змінила ці плани.
Тепер він ставить за мету здолати дистанцію у 10 км на протезах.
Читайте також:
Вчені виявили зв’язок між стародавнім вірусом і аутизмом у людей
Японські розробники заявили про новий спосіб пошуку мін
Європарламент планує ввести жорсткі вимоги щодо використання штучного інтелекту