У Міністерстві фінансів наголосили, що питання фіскальних ризиків, пов’язаних із високою ціною на газ, потребує додаткових консультацій - з ним зіткнулися на переговорах представники Києва та Міжнародного валютного фонду.
Джерело: РБК-Україна
За словами міністра Сергія Марченка, перш за все на потенційну проблему вказали саме експерти фонду.
“Фонд цікавить, як високі ціни на газ можуть відбитися на фіскальній частині бюджету в нинішньому році, а також на компаніях, які перебувають у державній власності”, - уточнив він.
Згідно з поясненням міністра, водночас в МВФ розуміють - прямих бюджетних втрат може й зовсім не бути у такій ситуації.
“Але можливі непрямі втрати у зв'язку з фінансовим станом компаній, які пов'язані з цим ринком, і тим, як буде проходити опалювальний сезон на місцях, тут є поле для дискусій”, - додав він.
Окремі питання, які виникли під час переговорів, торкаються уточнення у частині державного бюджету на 2022 рік. Утім, вони некритичні для перегляду програми МВФ.
Переговори з МВФ про транш
Наприкінці вересня стало відомо, що місія МВФ розпочала новий раунд своєї роботи в Україні.
Нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна очікує, що черговий транш за програмою співпраці з МВФ на суму 750 мільйонів доларів надійде наприкінці листопада або на початку грудня 2021 року.
Місія МВФ на початку 2021 року працювала в Україні для перегляду програми stand-by. Вона завершилася без прийняття рішення про перегляд програми.
У серпні наша країна отримала від МВФ понад 2,7 млрд дол. внаслідок розподілу спеціальних прав запозичень (СПЗ) у рамках допомоги країнам-учасницям фонду у відновленні економіки, що постраждала через пандемію.
Перед тим, 12 червня, Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів.
Читайте також: