У Міноборони оновлять список професій для військовозобов'язаних жінок
Категорія
Україна
Дата публікації

У Міноборони оновлять список професій для військовозобов'язаних жінок

У Міноборони оновлять список професій для військовозобов'язаних жінок
Джерело:  online.ua

У Міноборони знову уточнили, що список професій переглянуть, а ставати на облік можна буде онлайн.

Джерело: Фейсбук заступниці міністра оборони Ганни Маляр

Список військовозобов'язаних професій оновлять

Заступниця міністра Ганна Маляр повідомила, що зараз жінкам не треба йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати).

Протягом 2022 триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож, будуть зміни про які Міноборони обов’язково повідомить, - зазначила Маляр.

Також вона уточнила інформацію щодо штрафів жінкам, які не стануть на облік.

Штрафів протягом 2022 не буде. Зараз це питання також вивчається на предмет можливих змін, - сказала чиновниця.

Нагадаємо, що розмір штрафу визначається видом зайнятості жінки. Для жінок-працівниць та їх керівників передбачаються штрафи у розмірі 850—1700 грн та 5100—8500 грн відповідно.

Якщо жінка є самозайнятою особою-підприємцем (ФОП), то вся сума штрафу за непостановку на військовий облік має сплачуватись особисто.

Також опрацьовується питання спрощення всіх процедур постановки на облік - як чоловіків, так і жінок. В тому числі і «цифровізація» тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн, - додала заступниця міністра.

Військовий облік для жінок

Нагадаємо, що в грудні набув чинності Перелік спеціальностей та професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Перелік був затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 № 313, він включає сотні професій, серед них спеціалістки з залізничного транспорту, бухгалтерки, перекладачки, менеджерки, журналістки, операторки, піарниці, видавчині, бібліотекарки, медики, фінансистки тощо.

Окрім того, директори підприємств мають контролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії. У нових працівників перевірятимуть наявність відповідних документів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?