У МОЗ невідкладно попередили Україну про епідемічні ризики
Категорія
Україна
Дата публікації

У МОЗ невідкладно попередили Україну про епідемічні ризики

У МОЗ невідкладно попередили Україну про епідемічні ризики
Джерело:  online.ua

На тлі поширення коронавірусу COVID-19 та його небезпечного штаму “Дельта” в Україні існує також інша інфекційна загроза, пов’язана з різноманітною захворюваністю, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.

Джерело: Апостроф

За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, для недопущення спалахів інших захворювань одночасно з новою хвилею коронавірусної пандемії також необхідне щеплення.

Посадовець уточнив, торік попри локдауни білу вакциновано до 80% всіх дітей від різних хвороб, а плановий показник сягав 95%. Однак в різних країнах цей показник падав навіть до 60%. Цьогоріч прогнозується зниження ще на 10% відсотків.

У міністерстві стверджують, що готуються й не відкидають нових спалахів кору й дифтериту.

“При недостатньому рівні охоплення плановою вакцинацією, ми не виключаємо можливих спалахів інфекційних хвороб, які ви назвали. Якщо говорити про рутинну вакцинацію, яка передбачена Національним календарем профілактичних щеплень, то за підсумками минулого року, коли країна була в умовах жорсткого локдауну, проти основних інфекційних хвороб було щеплено 80% дітей. Це при тому, що рекомендований показник становить 95%.

На тлі карантинних заходів - це дуже хороший показник. У багатьох країнах рівень вакцинації знизився до 60 і навіть менше відсотків. Що стосується поточного року, то за прогнозами ми можемо вийти на 70% щеплених. Вже зараз ми проводимо селекторні наради і виїзди в регіони, плануємо можливі додаткові раунди вакцинації перед початком нового навчального року, щоб збільшити цей показник”, - наголосив санлікар.

Процес масової імунізації дорослого населення розпочався 24 лютого, а днем раніше держава отримала першу партію відповідного препарату. З того часу українська сторона різними шляхами отримала мільйони доз вакцини:

  • Covishield (виготовлений в Індії за офіційною ліцензією препарат AstraZeneca);

  • Coronavac (китайська вакцина, якою масово щеплюють станом на сьогодні);

  • AstraZeneca (виробництва Південної Кореї);

  • Pfizer-BioNTech (найперша зареєстрована у світі американо-німецька вакцина);

  • Moderna (також американський препарат).

В цілому станом на 15 липня в Україні провели 3,7 мільйона щеплень. За попередню добу щеплень було проведено понад 100 тисяч — першу дозу отримали 61 тисяча громадян, а ще 47 тисяч завершили вакцинацію.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?