У Міністерстві охорони здоров’я стверджують, що китайська вакцина Coronavac знаходиться на експертній перевірці, але щеплення препаратом почнуться вже незабаром.
Джерело: Україна 24
За словами міністра Максима Степанова, з процесом перевірки не пов’язано жодних проблем.
“Там не існує проблеми. Є відповідні терміни з лабораторного контролю. Ця вакцина, у відповідності з усіма нашими нормативними документами, повинна пройти лабораторний контроль. У лабораторного контролю є певні терміни, і 10 квітня закінчиться контроль, і відразу ця вакцина почне використовуватися для проведення щеплень. Я навіть теоретично не передбачаю, що такого не буде”, - наголосив посадовець.
Політик додав, що CoviShield дійсно оперативно почала використовуватися — наступного дня після находження першої партії у 500 тисяч доз. Утім, він знайшов цьому пояснення.
“Законодавство не передбачало проходження лабораторного контролю саме по CoviShield, тому що вакцина предкваліфкована Всесвітньою організацією охорони здоров'я, а Coronavac тільки подався, та розглядаються документи з розгляду в ВООЗ, тобто дозвіл ВООЗ і рекомендації щодо використання”, - стверджує Степанов.
Також він звернув увагу на не аби які спроможності української системи охорони здоров’я проводити щеплення. Україна наразі має потенціал у декілька мільйонів ін’єкцій на місяць.
“Щодо потужності нашої медичної системи, робити саме таку кількість щеплень — до 6 млн на місяць — не просто реально, а цілком реально”, - резюмував міністр.
Як триває масова вакцинація в Україні
Першу партію антикоронавірусного препарату в Київ привезли 23 лютого. Наступного ж дня почалася кампанія з масової імунізації, яка передбачала перш за все щеплення медиків та військовослужбовців у зоні бойових дій.
Станом на 7 квітня в цілому ін’єкції першої дози вакцини отримали понад 320 тисяч осіб. З них понад 15 тисяч за попередню добу.
Читайте також:
В ЄС офіційно визнали побічні ефекти вакцини AstraZeneca;
У МОЗ нагадали про тонкий момент щодо вакцинації проти коронавірусу;
Президент Аргентини заразився коронавірусом після щеплення російським Супутником V.