Ні для кого не секрет, що астрономи щоденно продовжують знаходити у космічному просторі нові масштабні структури, які суттєво відрізняються одне від одного. Так, нещодавно науковцям вдалося виявити раніше невідоме утворення.
Джерело: The Astrophysical Journal Letters
У Галактиці Чумацький Шлях виявили велетенську "хвилю"
За словами вчених, інші галактики мають довгі газові "нитки", які можуть розтягуватися на сотні та тисячі світлових років. Однак, як стверджують астрономи, у Молочного Шляху такі структури виявляти набагато важче, оскільки це наша рідна галактика і ми спостерігаємо її із середини - саме це суттєво ускладнює відкриття таких об'єктів.
Проте нещодавно після детально вивчення даних щодо концентрації чадного газу у Галактиці, вченим вдалося виявити саме таке газове утворення. Допоміг зробити вражаюче відкриття телескоп APEX, який знаходить у Чилі - він досліджував концентрацію чадного газу у Галактиці. Завдяки йому астрономи зафіксували скупчення газу з велетенською протяжністю. Варто звернути увагу на те, що структура отримала назву "Хвиля Ганготрі" на честь льодовика, з якого бере свій початок річка Ганг.
"Хвиля" має довжину від 2 до 4 кілопарсеків, що рівняється від 6 523 до 13 046 світлових років. Тому "Хвиля Гангторі" – це одне з найбільших утворень нашої Галактики. Найближча точка до газової нитки розташована приблизно на відстані 4,5 кілопарсека (14 677 світлових років) від Сонця, проте структура має протяжність в сторону центра Галактики. Тому найвіддаленіша точка нитки розташована на відстані близько 7 кілопарсеків (22 830 світлових років). Газова структура об'єднує два спіральні рукави", - пише видання.
За словами астрономів, форма "Хвилі"їх дуже здивувала, адже вона вона не пряма, а зигзагоподібна. На їхню думку, це можна пояснити гравітаційним впливом - однак наразі це просто припущення, а не фінальний висновок.
Читайте також:
Всесвіт може зіштовхнути нас у чорну діру — прогноз вчених
Динозаври почали вимирати до падіння астероїда — наукова теорія.
В NASA "скасували" кінець світу в 2029 році.