Заступник генсека НАТО Мірча Джоане заявив, що рішення про вступ України в НАТО є і воно було підтверджено на найвищому політичному рівні. Але в Альянсі чекають від офіційного Києва ще проведення ряду реформ, необхідних Україні для вступу в Північноатлантичний альянс.
Джерело: Інтерфакс-Україна
Заступник Єнса Столтенберга підкреслив, що найважливіше політичне підтвердження з перспективами приєднання України до НАТО було зроблено лідерами НАТО на саміті в Брюсселі кілька місяців тому. Але він пояснив, що у питанні членства будь-якої країни в Альянсі немає автоматизму і завжди існує сукупність факторів, що стосуються стану реформ в країні-претендента та політичного консенсусу.
"Тому рішення про вступ України і Грузії в НАТО є. Це було підтверджено на найвищому політичному рівні в Альянсі. Я закликаю наших українських друзів тримати курс і продовжувати готуватися шляхом внутрішніх реформ, які все ще потрібні для прийняття подальших рішень", - заявив Джоане.
Чого чекають у НАТО від України?
Мірча Джоане уточнив, що коли мова йде про вступ в Альянс, НАТО перш за все в більшій мірі цікавлять питання реформування інституцій національної безпеки, управління і контролю, взаємосумісності в Збройних силах, цивільного контролю, політичного контролю, парламентського нагляду, реформи сектору розвідки.
Що стосується чіткого списку вимог для отримання Плану дій щодо членства, то Мірча закликав Україну продовжувати в максимально можливому обсязі реалізовувати Річну національну програму. Він також запевнив, що ПДЧ, на наданні якого наполягає офіційний Київ, буде обговорювати керівництво Альянсу з українською владою.
"Звичайно, є політична дискусія. Ми розуміємо, що на рівні глави держави, президента Зеленського, це дуже важливе політичне питання. Але також є практичний, є прагматичний набір питань, які ми вирішуємо разом. І я думаю, що це місце, де з обох сторін ми повинні це вивчити ", - зазначив заступник генсека НАТО.
НАТО визнає прогрес України на шляху до членства
Джоане також підкреслив, що НАТО визнає прогрес України до вступу в Альянс, і закликає рухатися вперед на цьому шляху.
"Звичайно, реформа розвідувального сектора - це не військова реформа, але, тим не менш, це реформа національної безпеки. Знову ж таки, це дуже важливо. Я також згадав дещо, що трансформується - це політичний нагляд і громадський контроль. Це принципово, так ми працюємо. Тому робота триває. ми відзначаємо прогрес. Україна зробила багато позитивних результатів в цьому напрямку. Але є ще шлях, і ми разом будемо рухатися на цьому шляху ", - додав заступник генсека НАТО.
Читайте також: