У Німеччині попередили Україну про передачу меншої кількості танків Leopard 2
Категорія
Політика
Дата публікації

У Німеччині попередили Україну про передачу меншої кількості танків Leopard 2

У Німеччині попередили Україну про передачу меншої кількості танків Leopard 2
Джерело:  online.ua

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попередив, що наразі Україна не отримає від Берліна та інших західних країн обіцяної кількості танків Leopard 2, оскільки на зустрічі так званої танкової коаліції не було прийнято нових зобов'язань щодо постачання танків Leopard 2A6.

Джерело:  Handelsblatt

Що відомо про передачу Україні танків Leopard 2

Пісторіус зазначив, що наразі тільки Німеччина та Португалія згодні передати Україні танки Leopard 2A6.

Там ми не досягнемо чисельності батальйону, - зазначив Пісторіус.

25 січня уряд Німеччини поставив завдання "швидко зібрати для України два танкових батальйони з танками Leopard 2". Зазвичай в Україні вони оснащені 31 танком кожен.

Голова Міноборони Німеччини зазначив, що за координації Польщі вже зібрано майже 30 танків Leopard 2A4.

З іншого боку, є тільки 14 одиниць Leopard 2A6, обіцяних Німеччиною, і три таких танки з Португалії.

Швеція все ще вивчає питання про те, чи можуть вони надати танки і в якій кількості.

За словами  голови дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля, якомога більшій кількості союзників України необхідно приєднатися до постачання танків для ЗСУ за прикладом Німеччини.

Країни повинні поставити якнайбільше танків і якнайшвидше. Буде дуже прикро, якщо після такого довгого закиду Німеччині в тому, що вона нічого не робить, ці країни не наслідують її приклад, - підкреслив Боррель.

Під час засідання в середу очільники оборонних відомств країн НАТО погодились збільшити підтримку України, посилити власні засоби стримування й розробити заходи захисту критично важливої інфраструктури.

Я вітаю нові зобов’язання щодо підтримки з боку держав-членів Альянсу, зокрема нові поставки важкої техніки й військові тренування. Україна має вікно можливостей для зміни балансу сил, і час має значення, - підкреслив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Водночас Столтенберг уточнив, що деякі члени Альянсу погодились на нові внески до Комплексного пакета допомоги НАТО, з якого фінансується постачання Україні продовольства, медикаментів, палива, протидронних систем і понтонних мостів.

Крім того, зазначив генсек НАТО, було погоджено збільшити "спеціалізовану підтримку" партнерів Альянсу – Грузії, Молдови та Боснії і Герцеговини – для розбудови їхніх оборонних спроможностей та взаємосумісності з НАТО.

Що стосується посилення стримування НАТО, йдеться про погодження нового політичного керівництва для оборонного планування, яке відображатиме виклики з боку повномасштабної війни РФ проти України, тероризму й дій Китаю.

Також НАТО погодився збільшити виробництво озброєнь, які вичерпуються через війну в Україні, переглянувши їхні цільові показники, й ухвалити багатонаціональний проєкт щодо створення складів боєприпасів НАТО і розбудови наземної протиповітряної оборони.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?