В Італії екоактивісти із групи Extinction Rebellion пофарбували у зелений колір річки у Римі, Мілані, Турині та Болоньї, а у Венеції головний канал.
Чому екоактивісти пофарбували в Італії річки
Активісти 9 грудня вилили у воду нешкідливий барвник флуоресцеїн. Він зник за кілька годин. Сама ж акція була протестом проти «провалу» переговорів на кліматичній конференції у Дубаї (ОАЕ).
Активісти критикують саміт COP28 (Conference of the Parties of the UNFCCC) — кліматичний саміт ООН, що проходить з 30 листопада по 12 грудня. Вони називають його безрезультатним і кажуть, що поки уряди говорять, «ми висимо на волосині».
Утім, мер Венеції Луїджі Бругнаро засудив активістів, назвавши їх вандалами, і закликав італійську владу покарати їх. Рух човнів у Гранд-каналі зупиняли, а воду довелося перевірити з міркувань безпеки.
Нещодавно італійський Сенат схвалив законопроєкт про покарання екоактивістів за псування культурних памʼяток. Його ще має схвалити нижня палату парламенту. Рішення ухвалили через випадки, коли активісти обливали памʼятки архітектури.
У Римі затримали трьох екоактивістів
У квітні трьох активістів з ініціативи "Останнє покоління" було затримано в Римі після того, як вони вилили чорну рідину у фонтан Баркачча на площі Іспанії.
Двоє юнаків та дівчина використовували воду, забарвлену у чорне деревне вугілля, щоб символізувати нафту. Активісти заявили, що незадоволені політикою уряду, яка не здатна запобігти катастрофічним змінам клімату та зупинити економічний та соціальний колапс у різних країнах, а також безперервну міграцію людей.