У Росії активно зайнялися створенням нового літака "судного дня". Повітряне судно створюють на базі Іл-96-400М. У разі ядерної війни на такому літаку зможуть вивезти президента - на його борту глава Кремля Володимир Путін зможе управляти збройними силами, навіть якщо всі наземні структури управління будуть знищені.
Джерело: Інтерфакс
Глава Мінпромторгу РФ Денис Мантуров підтвердив, що замовником літаків "судного дня" виступає військове відомство.
На даний момент у Росії є чотири літаки "судного дня" Іл-80, розроблених на базі Іл-86, але їх вирішили модернізувати.
"Коли виникає загроза ядерного удару, наш президент спускається під землю, сідає в метро, де є спеціальна лінія, яка буквально за 15-20 хвилин виносить його в аеропорт. Тобто станції, якими ми користуємося, - це, напевно, половина існуючого метро . На кінцевій зупинці президента вже чекає літак Судного дня ", - розповідають російські розробники.
Літак "судного дня" обладнаний системами дозаправки - він може літати протягом кількох діб. На борту є всі необхідні запаси, засоби зв'язку та управління, за допомогою яких Путін зможе керувати всіма видами збройних сил в разі ядерного удару.
"У попереднього літака дальність польоту трохи менше, ніж у нового, запас палива більше, а движки більш економічні. Це дозволить йому пролетіти більшу кількість час в повітрі, в даній ситуації це важливо, якщо наземні бази і бункери, в яких виробляють управління військами, будуть знищені ", - розповідають військові льотчики про новий літак судного дня.
Літак судного дня - що про нього відомо
Свою назву літаки "судного дня" - повітряні пункти управління військами - отримали в США. У США функції таких пунктів здійснює E-4B на базі Boeing 747 - їх у Америки чотири.
Росія, яку в США вважають одну з головних ядерних загроз миру, також має чотири літаки "судного дня". І тепер Кремль задумав створити ще два, але тільки більш вдосконалених подібних апаратів. Відомо, що радіокомплекс літака дозволить доводити накази військам, в тому числі стратегічній авіації, рухливим і шахтним пусковим установкам, підводним човнам-носіям стратегічної ядерної зброї в радіусі 6000 км.
Читайте також: