Команда російського президента Володимира Путіна всерйоз стурбована масштабними навчаннями Sea Breeze в Чорному морі. Після того, як погрози Москви про "непередбачені інциденти" в море не подіяли на учасників навчань, в Росії почали говорити про наслідки на Донбасі.
Джерело: Twitter делегації Росії на переговорах у Відні з питань військової безпеки і контролю над озброєннями
Члени російської делегації з першої хвилини навчань, які стартували тільки сьогодні, заявили про їхню надзвичайну агресивність. Вони закликали США та їх союзників відмовитися від проведення відпрацювання військових дій там, де є "регіональні заходи зміцнення довіри і безпеки".
"Сподіваємося, що за підсумками навчання США проявлять транспарентність у вивезенні з України сучасного озброєння, боєприпасів і матеріального майна з метою їх непопадання в руки військових на Донбасі", - йдеться в повідомленні російської делегації.
Що відомо про навчання Sea Breeze в Чорному морі
У 2021 році в українсько-американських військових навчаннях Sea Breeze прийме участь рекордна кількість країн-учасниць - 32 країни з шести континентів. Навчання розпочалися 28 червня і триватимуть до 10 липня.
В Sea Breeze-2021 візьмуть участь 5 тисяч військових. До навчань також залучать 32 корабля, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу. Крім того, до навчань вже приєднався Шостий флот ВМС США, який дислокується в Середземному морі.
У Генеральному штабі ЗСУ уточнювали, що навчання будуть проводити в північно-західній частині Чорного моря, а також в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. З української сторони в навчаннях візьмуть участь 24 одиниці кораблів і катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння і військової техніки.
Головними завданнями навчань буде:
всебічна підготовка військовослужбовців, штабів і підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями збройних сил держав-членів НАТО,
отримання досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами і процедурами НАТО,
підвищення рівня сумісності і міжвидового співпраці між збройними силами України, іншими збройними формуваннями України і збройними силами держав-членів і партнерів Північноатлантичного альянсу,
відпрацювання таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні і морські операції з перехоплення та протидії незаконним збройним формуванням.
Читайте також: