На сайті Верховної ради оприлюднили текст невідкладного президентського законопроєкту про Великий герб України. Там показано, як буде виглядати один з головних державних символів.
Джерело: ВРУ
Законопроєкт про Великий герб України український глава Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту 28 червня, в День Конституції. У той день, виступаючи перед депутатами, президент зазначив, що в 30-ту річницю незалежності і 25-річчя Конституції потрібно поставити крапку в питанні з гербом. Він звернув увагу, що Великий герб - це єдиний символ, який передбачений Конституцією, але по факту він все ще не затверджений.
Великий герб України - як буде виглядати і де використовуватися
Головним елементом Великого герба, запропонованого депутатам для затвердження, є знак Княжої держави Володимира Великого - малий Державний герб України. Він знаходиться на щиті, а над щитом - зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого і пурпурно-золотий намет у вигляді рослинного орнаменту. Щит з малим гербом тримають лев (герб Галицько-Волинського князівства) і воїн-козак з рушницею (герб Війська Запорізького). Під щитом - стрічка з двох горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, під стрічкою - два золотих колоски пшениці, переплетені гроном калини.
Великий герб України - фото з сайту ВРУ
Великий герб України будуть обов'язково використовувати на:
офіційних символах президента України;
великій державній печатці України;
печатках президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду;
фасаді будівлі резиденції президента України в Києві;
фасадах будівель ВР, Кабміну, КСУ і Верховного Суду;
залі засідань ВР;
грошових знаках України за рішенням Нацбанку.
Конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України
У минулому році в Україні провели конкурс на кращий ескіз великого Державного герба. Переміг проєкт Олексія Кохана, за який, за умовами конкурсу, автору виплатили 100 тисяч гривень.
Ескіз великого Державного герба (фото -facebook.com/oleksandr.tkachenko)
Але запропонований президентом варіант - ескіз, який був затверджений ще в 2009 році, а не малюнок, який переміг на конкурсі в 2020 році.
Читайте також: