Кремль схиляється до думки, що заморожені після вторгнення в Україну резерви на 300 млрд доларів майже втрачені.
Москва попрощалася з активами на 300 млрд доларів
Як зазначає видання, у Кремля всі вже “попрощалися” із втратою 300 млрд дол заморожених активів, проте вони все ж планують подати судовий позов.
Друге джерело повідомило, що Росія "попрощалася" з активами, будучи впевненою, що європейські столиці піддадуться тиску США.
Третій погодився, що Росія навряд чи зможе запобігти конфіскації, але загрожуватиме заходами у відповідь, такими як конфіскація західних активів, що опинилися в Росії, і розрив дипломатичних відносин з іноземними державами, які вважаються недружніми.
Кредитно-рейтингові агентства Moody's та S&P Global заявили, що країни, чиї суверенні облігації були куплені Росією, не вважатимуться дефолтними, якщо західні уряди вирішать конфіскувати заморожені російські резерви на суму 300 млрд доларів.
Але Moody's заявило, що його інтерпретація інша.
Френк Гілл, керівник сектору суверенних рейтингів EMEA у S&P Global, також повідомив агентству Reuters, що це навряд чи вважатиметься дефолтом, оскільки відсоткові виплати здійснюються через платіжного агента, який продовжить виплачувати їх іншим кредиторам.
Більшість заморожених резервів Росії зберігається у грошових коштах та суверенних облігаціях Франції, Німеччини, Великобританії, Австрії та Канади.
Передача Україні російських активів
Раніше стало відомо, що США запропонували країнам "Великої сімки" конфіскувати 300 млрд доларів заморожених російських активів на користь України . Відповідний план хочуть погодити до другої річниці вторгнення Росії до України.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 3 січня заявив, що Сполучені Штати, Євросоюз та інші країни впритул наблизилися до вирішення питання щодо спрямування заморожених на Заході активів Росії на відновлення України.