Організатори церемонії відкриття Олімпійських ігор-2016 в Ріо підготували скромні сучасні урочистості, під час яких світ побачить виставу про майбутнє людства.
Як повідомляє ONLINE.UA, про це та інші особливості церемонії розповів її виконавчий продюсер Марко Баліч.
Дивіться: RIO-2016 — спецпроект ONLINE.UA про Олімпіаду в Ріо
"Буде дуже проста, але сучасна церемонія. Розповімо на ній про майбутнє людства", - заявив Марко Баліч.
Продюсер наголосив, що в зв'язку з важкою економічною ситуацією в Бразилії було прийнято рішення відмовитися від розкішного шоу.
"Не буде грандіозності церемонії відкриття Олімпіади в Пекіні, спецефектів Афін і технологічних новацій Лондона... Шоу не стане демонстрацією того, наскільки добре жити в Бразилії", - підкреслив Баліч.
Дивіться: Експерти спрогнозували місце України на Олімпіаді-2016
Відзначимо, що церемонія відкриття Олімпійських ігор пройде на знаменитому футбольному стадіоні "Маракана". Свято розпочнеться о 2 годині ночі за київським часом.
- Категорія
- Світ
- Дата публікації
Скандал навколо World Press Photo. Журі попросило вибачення в усіх українців

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили в українського народу за поєднання двох несумісних робіт в одну візуальну пару "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.
Головні тези:
- Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) засудила результати міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.
- Журі відмовилося скасовувати премію фотографу російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайлу Терещенку.
У World Press Photo публічно визнали свою провину
Що важливо розуміти, німецький фотограф Флоріан Бахмаєр на своїй світлині показав шестирічну українку Ангеліну з Харківської області. Вона почала страждати на панічні атаки через постійні обстріли з боку армії Росії.
Це фото отримало назву Beyond the Trenches та на думку автора, "стало емоційним центром європейського блоку".
До нього у візуальну пару неочікувано для всіх додали світлину німецької фотографки Нанни Гайтманн.
Її знімок має назву Underground Field Hospital — на ньому зображений поранений бойовик "ДНР", що воював на боці російської армії.
Після того, як спалахнув гучний скандал через поєднання цих несумісних фото, представники премії врешті-решт офіційно визнали свою помилку.
Вони заявили, що існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання.
Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі, — виступила з заявою з цього приводу очільниця міжнародного журі Люсі Контичелло.
Попри це, вказано, що журі відмовилося скасувати премію, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайло Терещенко.