У Росії "Містер сидр" продовжує десятками вбивати людей
Категорія
Світ
Дата публікації

У Росії "Містер сидр" продовжує десятками вбивати людей

У Росії "Містер сидр" продовжує десятками вбивати людей
Джерело:  online.ua

Станом на ранок 17 червня у Росії різко зросла кількість отруєних сурогатним напоєм "Містер сидр" - до 106 осіб. Окрім того, повідомляється, що 36 із них померли, зокрема й дитина. Цю інформацію уже підтвердив глава МОЗ країни-агресорки Михайло Мурашка.

Джерело: росЗМІ

Уже 36 росіян померли від вживання напою Містер сидр

Постраждали 106 осіб, зокрема 5 дітей. Загинули 36 осіб, зокрема 1 дитина, - заявив російський міністр.

Як уже згадувалося раніше, у Росії від отруєння пивним напоєм "Містер сидр" протягом двох днів загинули 30 людей.

Так, повідомлялося, що 13 червня двоє громадян РФ померли від отруєння сидром у Нижегородській області - цю інформацію підтвердило регіональне управління Росспоживнагляду.

Окрім того, зазначається, що загалом в області було зафіксовано шість випадків отруєння зазначеним пивним напоєм.

Також віце-прем'єр Удмуртії Ельвіра Пінчук повідомила, що в регіоні помер один юнак і ще одна жінка залишається в лікарні у важкому стані. Лабораторні дослідження підтвердили, що обидва отруїлися метанолом.

За словами російських пропагандистів, влада Ульяновської області офіційно заявила про 51 випадок отруєння алкоголевмісним напоєм.

Згідно з останніми даними, 18 людей померли.

Окрім того, зазначається, що ще семеро людей загинули в Самарській області, повідомило МОЗ регіону.

Пізніше регіональна влада Ульяновськьої області повідомила про 20 загиблих.

Таким чином, наразі загальна кількість померлих від отруєння сидром у Росії збільшилася до 36 осіб.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?