Влада Саудівської Аравії пом'якшила жорстке законодавство щодо одиноких жінок. Тепер їм дозволили жити і подорожувати самостійно, без чоловіків-опікунів.
Джерело: The Independent
У новій редакції закону про шаріатський суд, яку ухвалила влада країни, прибрали пункт, згідно з яким кожна доросла жінка повинна бути передана чоловікові-опікуну. Правда, мова йде тільки про незаміжніх та розлучених жінок, а також вдів. Заміжні, відповідно до закону, зобов'язані жити разом з чоловіком.
"Доросла жінка має право вибирати, де їй жити. Опікун може повідомити про неї в суд тільки в тому випадку, якщо у нього є докази, що підтверджують, що жінка вчинила злочин", - йдеться в новій редакції закону.
Оновлене законодавство також дає жінкам право реєструвати народження дитини, шлюб або розлучення, і отримувати офіційні сімейні документи, а також ставати опікунами над неповнолітніми дітьми.
Чому жінкам в Саудівській Аравії дозволили самостійно жити і подорожувати?
Поправку до законодавства внесли після інциденту, що стався з 32-річною мешканкою Саудівської Аравії Маріам Аль-Етібі 11 місяців тому. Жінка покинула рідну домівку, виїхавши в Ер-Ріяд без їх дозволу. Батьки подали на дочку в суд через непослух, але шаріатський суд відхилив позов.
"Жінка - розсудлива доросла людина, яка має право вирішувати, де хоче жити", - постановив суд.
Тепер це вирішили зробити нормою і на державному рівні.
Пом'якшення прав жінок в Саудівській Аравії
За останні кілька років в Саудівській Аравії скасували кілька заборон по відношенню до жінок. Жінкам дозволили:
дивитися футбольні матчі на стадіоні;
водить авто;
служити в армії;
відвідувати ресторани через спільний вхід.
Читайте також:
ОАЕ вперше в історії дозволили іноземцям отримувати громадянство
Дозволили пити алкоголь і заборонили вбивати жінок. В ОАЕ кардинально змінили жорсткі закони