У Швейцарії проводять фінальне голосування на референдумі про те, чи можна дозволити одностатевим парам одружуватися. Оформляти цивільні партнерства гомосексуальним парам дозволили в 2007 році, але цей механізм дає менше можливостей, ніж шлюб. Противники вважають, що заміна цивільних партнерств повними правами на шлюб підірве сім'ї, засновані на союзі між одним чоловіком і однією жінкою.
Джерело: Associated Press.
У неділю вранці в багатій альпійській країні проходило особисте голосування, щоб завершити останній зі вже регулярних референдумів в Швейцарії, які дають громадськості право прямого голосу. Більшість бюлетенів подаються поштою, а опитування закрилися опівдні за місцевим часом.
Парламент Швейцарії і Федеральна рада підтримують встановлену міру «Шлюб для всіх», і останні опитування виборців також підтвердили тверду підтримку цього питання.
Прихильники стверджують, що перехід поставить одностатевих партнерів в рівні юридичні умови з гетеросексуальними парами, наприклад, дозволивши їм всиновлювати дітей і полегшуючи отримання громадянства для одностатевих подружь. Це також дозволить лесбійських парам використовувати регульоване донорство сперми.
Традиційно консервативна батьківщина ООН
Швейцарія, з населенням 8,5 мільйона осіб і міжнародним престижем завдяки ролі Женеви як батьківщини Організації Об'єднаних Націй в Європі, традиційно консервативна.
Більшість країн Західної Європи вже визнають одностатеві шлюби, в той час як більшість країн Центральної та Східної Європи не допускають шлюбу за участю двох чоловіків або двох жінок.
Прихильники стверджують, що навіть якщо референдум в Швейцарії пройде, пройдуть місяці, перш ніж одностатеві пари зможуть одружитися - в основному через адміністративні і законодавчі процедури.
Ще одне питання в недільному голосуванні - це міра, ініційована лівими організаціями щодо підвищення податків на доходи від інвестицій і капіталу, такі як дивіденди або дохід від здачі в оренду власності в Швейцарії. Це має забезпечити кращий перерозподіл і більш справедливе оподаткування.
Опитування показують, що референдум навряд чи пройде в країні, відомій своїм динамічним фінансовим сектором і відносно низькими податками, а також притулком для багатьох найбагатших людей світу.
Читайте також: