У парламентській фракції “Слуга народу” виступили з ініціативою, яка спрямована на подолання так званого поправкового спаму, який може блокувати ухвалення різних гострих законопроєктів.
Джерело: Укрінформ
За словами лідера фракції Давида Арахамії, йдеться про новий законопроєкт, який внесе певні зміни у регламент роботи парламенту, що запобігатиме згаданому явищу.
“До ресурсного законопроєкту №5600 подано 10 227 поправок, постійне блокування постанов. Не може бути так, щоб один депутат “брав у заручники” увесь зал… Ми будемо голосувати конкретні зміни до регламенту, щоб, зокрема, мати і спецпроцедуру. Зараз ми напрацьовуємо відповідний законопроєкт. За літо його напрацюємо і будемо в першу декаду вересня виносити в зал”, - наголосив політик.
Згаданий законопроєкт №5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” нещодавно пройшов перше читання в українському парламенті.
Передбачається, що цей документ внесе безліч правок у законодавство, яке стосується запобігання “скруткам” та тіньовому обігу сільськогосподарської продукції, нові ставки екологічного податку, звільнення від оподаткування ПДФО громадян та підприємців, котрі користуються державними програмами підтримки “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%”, а також інші зміни.
Спам поправок у Раді
Такий підхід дійсно є деструктивним для ухвалення певних законопроєктів. Проблема полягає в тому, що після першого читання до проєкту закону нардепи можуть внести певні зауваження - ці поправки розглядають під час пленарних засідань.
Якщо до законопроєкту надходять тисячі правок, всі їх має бути розглянуто на засіданнях. Все це робить серйозні перешкоди на шляху нормального опрацювання недоліків документів, а також відтерміновує їх ухвалення.
Відповідним чином окремі групи нардепів діяли проти резонансних ініціатив - зокрема скасування депутатської недоторканості ще на початку каденції Володимира Зеленського.
Читайте також:
Рада попередньо підтримала зміну прописки онлайн;
В Україні заборонили продаж ліків дітям до 14 років.