Пані посол України в США Оксана Маркарова розповіла, що план трансформації України, який глава держави Володимир Зеленський запропонував американському лідеру Джо Байдену під час візиту, стосується економічної трансформації, однак для реалізації цих кроків безумовно потребує і інших реформ.
Джерело: "ЄП"
Маркарова відповіла, яку ідею Зеленський запропонував Байдену
"Всі реформи у (сфері) демократії, верховенства права - вони всі необхідні. Але те, що ми приїхали представити, у тому числі на ключових зустрічах, які у нас були в Пентагоні, Міністерстві енергетики, Мінторгівлі (тому що у нас була велика делегація разом з президентом) - вони стосувались саме трансформації економіки: що саме ми хочемо зробити в інфраструктурі, аграрній сфері, енергетиці...Тому що наша задача - посилюючи нашу обороноздатність, паралельно максимально швидко посилювати нашу економіку", - розповіла пані посол в США під час нового інтерв'ю.
Як стверджує українська дипломатка, це конкретний план, у якому прописано нинішній стан справ у кожному з секторів та конкретні проєкти з кошторисами, які були запропоновані офіційному Вашингтону - як державним, міжнародним фінансовим інституціям, так і бізнесу, і в рамках візиту підписали багато документів щодо співпраці.
"Абсолютно зрозуміло, що для цього самого цього плану недостатньо. Базою для цього плану є всі інші реформи, які ми робимо", - підкреслила пані посол в США, звернувши увагу на те, що до таких відноситься і судова реформа.
Які реформи чекає Байден від Зеленського
У спільній письмовій заяві Зеленського і Байдена, прийнятої ще перед їх двосторонніми переговорами, вказано, що США чекають від України:
реформ в секторі оборони і безпеки — Штати чекають реформи Служби безпеки України з чітким визначенням її повноважень і посилення правил, що захищають права людини та забезпечують ефективний громадський нагляд;
реформування судової системи та боротьби з корупцією — негайного обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора і прийняття законодавства для захисту повноважень директора НАБУ, а також забезпечення прозорого і надійного процесу відбору наступника;
посилення відповідальності за насильство проти будь-якої особи незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації або політичних поглядів, в тому числі через законодавство;
реформування державних підприємств, захисту незалежності центрального банку, посилення нагляду за фінансовим сектором і створення справедливої середовища для бізнесу та інвестицій.
Читайте також:
У Путіна нагадали про побоювання через вступ України в НАТО
Кулеба озвучив головні особливості переговорів Зеленського з Байденом
Зеленський визнав, що забув обговорити з Байденом важливе питання