На рівні Конгресу Сполучених Штатів у майбутньому розглянуть проєкт, який стосується стратегічної співпраці з державами Східної Європи, зокрема й Україною.
Джерело: посольство України
Дипломатичне представництво Києва у Вашингтоні уточнило, що відповідний законопроєкт є двопартійний, тобто складений за підтримки обох американських партій - Республіканської та Демократичної.
Наразі документ під назвою “Про безпеку трансатлантичних комунікацій” внесено й представлено до Палати представників Конгресу.
“Законопроєкт «Про безпеку трансатлантичних комунікацій» (Transatlantic Telecommunications Security Act) передбачає створення коаліції демократичних союзників і партнерів США серед країн Центральної і Східної Європи для протидії глобальним викликам, зокрема, зі сторони Росії та Китаю у сфері телекомунікацій”, - наголосили в посольстві.
Уточнюється, що згідно з законопроєктом допомогу передбачено надавати також безпосередньо Україні, Молдові, Грузії, країнам-представникам регіону Західних Балкан. Йдеться про відновлення й посилення телекомунікаційної інфраструктури разом з мережами транскордонних комунікацій.
“Законопроєкт був представлений на розгляд співголовою Конгресового українського кокусу конгресвумен Марсі Каптур та членом Комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США конгресменом Адамом Кінзінгером, співавторами є 22 конгресмени”, - заявили у посольстві.
Співпраця США з Україною
Вже кілька місяців пройшло від моменту інавгурації нового президента-демократа Джо Байдена. Наразі він планує здійснити влітку перший закордонний візит, під час якого відвідає кілька держав Європи.
В офісі президента України Володимира Зеленського розробляють його майбутню зустріч з американським державним лідером. За словами заступника керівника адміністрації Ігоря Жовкви, саме в період європейського турне Байдена ймовірна зустріч його з українським колегою.
Поїздка до країн Європи Байдена стане першим закордонним візитом президента у відповідному статусі. Передбачається, що під час цього так званого турне він проведе віч-на-віч переговори з лідером РФ Володимиром Путіним.
Читайте також:
У Зеленського назвали орієнтовний період його зустрічі з Байденом;
У Путіна розлютилися через заяву команди Байдена про Крим;
У Меркель підтвердили відмову США від санкцій проти Північного потоку-2.