США виступили проти більш тісних зв'язків України з НАТО та надання Києву дорожньої карти щодо вступу до Альянсу на липневому саміті.
Джерело: Financial Times
Чому США проти зближення України з НАТО
Видання посилається на заяві американських високопосадовців, відповідно до яких, наразі проти надання Україні дорожньої карти щодо вступу в НАТО на липневому саміті Альянсу виступають США, Німеччина та Угорщина.
За зближення України з НАТО виступають Польща та країни Балтії.
У матеріалі видання зазначається, що розбіжності у позиції західних партнерів щодо вступу України в НАТО стали очевидними на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі.
Протягом кількох наступних місяців офіційні особи держав-членів мають намір провести переговори напередодні саміту лідерів у Вільнюсі в липні.
Причиною для переговорів членів Альянсу стала заява президента Володимира Зеленського щодо його участі у саміті лише за умови конкретних кроків щодо членства України.
Він мав на увазі гарантії безпеки від його членів та тіснішу співпрацю з альянсом.
На переговорах дипломати демонстрували відмінності у своїх вимогах. Однак всі вони дійшли висновку, що членство не є короткостроковим варіантом і не може серйозно обговорюватися, доки триває війна.
Що відомо про перспективи членства України в НАТО
За інформацією видання The Wall Street Journal, Альянс зняв з порядку денного питання щодо членства України та шукає для Києва втішне рішення.
Очікується, що на липневому саміті НАТО члени Альянсу можуть зіткнутись із сильним тиском з боку президента України Володимира Зеленського з приводу реальних кроків щодо членства України в Альянсі.
При цьому прагнення України приєднатися до НАТО, ймовірно, посилиться, якщо Київ досягне успіху у контрнаступі, який очікується навесні.
Однак автори матеріалу зазначають, що швидкий вступ Фінляндії до НАТО контрастує зі статусом і перспективами України в Альянсі.
Наразі офіційні представники НАТО заявляють, що через триваючу розв'язану Кремлем війну проти України швидкого шляху вступу до Альянсу не має.
У зв’язку з тим, що членство України знято з порядку денного НАТО, лідери обговорюють, яку втішну нагороду запропонувати, щоб продемонструвати підтримку та заохочення, не обіцяючи зайвих обіцянок і не забезпечуючи Росії якусь пропагандистську перемогу. Який би пакет не прийняли на саміті у Вільнюсі, він ляже в основу відносин НАТО з Києвом на місяці чи роки, - йдеться у матеріалі видання.
Читайте також:
Польща лобіюватиме передачу Україні винищувачів стандартів НАТО — Дуда;
До Києва приїхав віцеканцлер Німеччини та представники німецького бізнесу
В України можуть з’явитися проблеми з пілотами після надання F-16