Професору арізонського університету Клаусу Лакнеру вперше в історії людства вдалося створити механічні дерева, які можуть самостійно вловлювати з повітря вуглекислий газ.
Джерело: Inverse
Що відомо про перші в історії механічні дерева
За словами розробника, самі пристрої на дерева майже схожі, адже мають форму високого циліндра і складаються з дисків діаметром у понад півтора метра, які розташовані один над одним. Професор звертає увагу на те, що покрив їх спеціальною смолою.
Відстань між дисками становить близько 5 сантиметрів. У момент проходження повітря крізь споруду диски поглинають атмосферний CO2. Потрібно близько 20 хвилин, щоб диски заповнилися вуглекислим газом. Після цього вони занурюються у розташований внизу резервуар. Там за допомогою води й пари CO2 переміщається в закриту камеру. Це так званий метод прямого вловлювання, - пише видання.
Рік тому американський професор отримав грант у розмірі 2,5 мільйона доларів від Міністерства енергетики Штатів й зразу ж розпочав роботу над своїми уловлюючими пристроями.
Клаус Лакнер має намір створити 3 ферми, які зможуть поглинати до 1000 тон вуглекислого газу на добу. Перша ферма запрацює уже за декілька місяців.
Фото - Silicon Kingdom Holdings
За словами професора, ті технології уловлювання вуглекислого газу, які були створені його попередниками, важко назвати досконалими, оскільки вони не можуть істотно знизити ефект глобального потепління.
Розробник запевняє, що його "механічні дерева" будуть споживати мінімальну кількість енергії.
Кючова проблема – у подальшому збереженні зібраного CO2. Зберігання його лише 60 або 100 років недостатньо. Якщо через 100 років весь цей вуглець знову потрапить у навколишнє середовище, то все, що робили подібні установки виявиться марним і з проблемою знову доведеться розбиратися уже нашим нащадкам. Тому вчені шукають надійний спосіб цьому перешкодити, - пояснив професор.
Читайте також:
Науковці повідомили про шалене зростання температури за останні 7 років
Вчені пояснили, до чого призведе глобальне потепління.
ООН спрогнозувала, коли на світ чекає "катастрофічне підвищення температури".