Щодо ситуації на Донбасі вже можна вводити новий термін -«гібридна анексія». Зважаючи на те, що мешканці регіону долучаються до економічних і політичних процесів країни-загарбника, визначення слова «окупація» вже не достатньо. Таку думку висловив представник Донецька у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання Сергій Гармаш.
Джерело: Радіо Свобода
Та це долучення можна вважати радше використанням людського ресурсу. Судячи з усього, політика РФ на найближчі роки не передбачає інтеграції окупованих територій.
Гармаш переконаний, що очільник Кремля Володимир Путін не має в планах вищезгаданої інтеграції .
«Зараз реалізовується «абхазький сценарій» і, можна сказати, «південноосетинський сценарій», коли роздавалися паспорти, не приєднувалися ці території до території Росії... У випадку, коли Грузія спробувала звільнити ці території, Росія визнала ці «республіки», квазідержавні утворення і фактично законсервувала конфлікт на довгі роки. Тобто Путін зацікавлений у Донбасі, як в рані, яка кровоточить, для України. Або в такій формі, як зараз, або у формі визнання їх суб’єктності Російською Федерацією. Але забирати їх собі він не буде», – вважає він.
Наслідком реалізації подібного сценарію є те, що страждає не лише українська, але й економіка країни-загарбника, але «Путіна не сильно турбують проблеми Російської Федерації» - переконаний Гармаш.
"Путіна більше турбують проблеми збереження особистої влади. І для цього він вдається до різних маніпуляцій, авантюр, які не вигідні Росії. Адже та ж російська авантюра на Донбасі не вигідна Росії. Росія зазнає колосальних збитків", - пояснює Гармаш.
Вибори в Держдуму РФ в ОРДЛО
Нагадаємо, російсько-українська війна триває вже 7 років, починаючи з 2014 року. Першим експансивним кроком РФ стала анексія Кримського півострова. Наразі країни Заходу відрізняються у дипломатичній сфері проукраїнською риторикою, Росія все звинувачення щодо участі її регулярних військ в конфлікті відкидає.
Зазначимо, днями завершилися вибори до Держдуми РФ . Українців в ОРДЛО у виборчий процес в РФ втягли вперше. Для цього на непідконтрольній Україні частині Донбасу масово видавали російські паспорти - їх отримали понад 600 тис. українців. Охочих проголосувати доставляли на виборчі дільниці Ростовської області. Так, з окремих районів Донецької області до Росії пустили 825 автобусів і 12 потягів.
Читайте також: