У Верховній Раді планують внести зміни до закону про призначення міністра оборони
Категорія
Політика
Дата публікації

У Верховній Раді планують внести зміни до закону про призначення міністра оборони

У Верховній Раді планують внести зміни до закону про призначення міністра оборони
Джерело:  online.ua

За словами заступниці голови комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, нардепа від партії "Слуга народу" Мар'яни Безуглої, у Раді планують проголосувати за внесення змін до закону про призначення міністра оборони з метою на термін дії воєнного стану призначити на цьому посаду військову, а не цивільну людину.

Джерело: "Українська правда"

Що відомо про плани внести зміни про призначення голови Міноборони

Нардеп повідомила журналістам видання, що внесення змін щодо призначення на термін дії воєнного стану військового на посаду міністра оборони обговорювалась ще на початку підготовки змін до документа.

Ті законодавчі зміни, що ми підготували, вони є, вони опрацьовані у рамках великого законопроєкту 4210. І ми готові їх були подати і проголосувати навіть в ургентному порядку. І у нас там є пропозиція щодо можливості обіймання посади міністра військовим тільки в умовах воєнного стану, - зазначила Безугла.

Зміни до законодавства про призначення міністра оборони збігаються із новинами про ймовірну відставку Олексія Резнікова та призначення на його місце керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова.

Зокрема, нардепи у "Слузі народу" не приховували цього.

Водночас з 2018 року в Україні міністром оборони може бути лише цивільна особа. У законі вказано, що звільнені з лав ЗСУ колишні військовослужбовці також вважаються цивільними. Тобто для того, щоб Буданова призначили на посаду міністра оборони, йому потрібно звільнитися з військової служби.

Тому очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 6 лютого повідомив, що Олексій Резніков та Кирило Буданов поки що залишаться на своїх посадах. Він додав, що кадрових змін у сфері оборони найближчими днями не буде.

Законопроект, який підготували нардепи, за словами Безуглої, має на меті уточнити низку законодавчих положень у сфері національної безпеки й оборони. Він був проголосований Верховною Радою за основу 16 лютого 2022 року, однак досі не ухвалений в цілому.

У попередній редакції не йдеться можливість призначати міністром оборони особу з-поміж військових. Однак станом на 16 лютого 2022 року в Україні ще не було введено воєнний стан.

Зазначимо, що внесення правок у законопроект, які планують нардепи "Слуги народу", дозволить призначити Буданова міністром оборони без звільниення з військової служби.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?