Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що кадрові зміни у САП, зокрема, призначення керівника цього відомства, є одним із “структурних маяків меморандуму’ з МВФ. Він також уточнив – чи містить документ вимоги щодо підвищення ціни газу для населення.
Джерело: Інтерфакс-Україна
За словами Гетманцева, меморандум з Міжнародним валютним фондом ставить перед державою захист вразливого населення на фоні зростання енергетичної нестабільності. Чиновник констатував, що угода не містить вимог щодо підвищення вартості газу і тим самим розвіяв поширені припущення щодо того, що влада може стабілізувати економіку за рахунок зміни цінової політики у цій сфері.
Вимоги щодо захисту вразливих верств містять, зокрема, пункти щодо захисту з допомогою надання субсидій на період підвищення світових цін.
Передбачається ухвалення законопроєкту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.
"Згідно з меморандумом, Україна має намір закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, і покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств і рентних платежів", – зазначив нардеп.
Окрім цього, документ передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП (держбюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5%), проте це вже закладено в проєкт бюджету на 2022 рік.
Меморандум з МВФ передбачає запуск Бюро економічної безпеки
Ще одним обов’язком, який під час підписання меморандуму з МВФ взяла на себе українська сторона, є запуск Бюро економічної безпеки.
До речі, сьогодні з’явилась інформація про те, що, не зважаючи на те, що новостворене Бюро готове розпочати роботу, Кабмін поки що не виділив будівлю в Києві, де могли б розташуватися працівники закладу.
Згідно з меморандумом, Україна також зобов'язується продовжити впровадження пенсійної реформи та оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця 2021 року.
Читайте також:
J.P. Morgan приголомшив новим прогнозом щодо росту ВВП України
Міжнародний валютний фонд раптово погіршив прогноз зростання ВВП України
ЄС готує новий транш для України попри неузгодженість співпраці з МВФ